W lipcu główne kraje UE nie przyznają Ukrainie nowego wsparcia

Zdjęcie: Judita Grigelyts (V).

Instytut Gospodarki Światowej w Kilonii informuje, że w lipcu jeden z głównych krajów Unii Europejskiej, czyli Niemcy, Francja i Włochy, nie przedstawiły znaczącego nowego zobowiązania w zakresie wsparcia Ukrainy. Zmniejszyła się jednak przepaść między udzieloną pomocą a pomocą udzieloną przez Rosję siłom obronnym.

W lipcu darczyńcy nie uruchomili prawie żadnego nowego wsparcia, ale przekazali część już zaangażowanego wsparcia, np. systemy uzbrojenia – wyjaśnia Christoph Trebesch, szef grupy programowej monitorującej wsparcie dla Ukrainy.

Według niego widać to na przykładzie Niemiec, które nie zapowiedziały dodatkowego wsparcia, mimo że wysłały już system uzbrojenia.

Według publikacji Politico dane te ilustrują to, na co wielokrotnie zwracali uwagę ukraińscy przywódcy wojskowi i politycy: główne kraje europejskie pozostają w tyle za pomocą wojskową udzielaną przez Stany Zjednoczone, a najbardziej aktywna pomoc to Wielka Brytania (Wielka Brytania) i Polska , może potrzebować wsparcia Kijowa.

Z raportu „Poparcie dla Ukrainy” przygotowanego przez Instytut wynika, że ​​Ukraina otrzymała w lipcu 1,5 mld euro. Pomoc w euro (w tym wsparcie wojskowe, humanitarne i finansowe). Według analityków 84,2 mld nie zostało jeszcze przekazanych. Wsparcie warte w euro.

Według Instytutu Litwa udzieliła Ukrainie wsparcia w wysokości 0,319% PKB naftowego i według kryterium zajmuje piąte miejsce wśród wszystkich krajów porównawczych.

Litwę wyprzedzają jedynie Estonia (0,83% PKB), Łotwa (0,8% PKB), Polska (0,49% PKB) i Norwegia (0,36% PKB).

Pod względem kwoty pomocy finansowej Litwa zajmuje 21. miejsce, a jej wartość wynosi 0,177 mld. EUR.

Stany Zjednoczone (44,531 mld euro), instytucje UE (16,24 mld euro), Wielka Brytania (6,51 mld euro), Niemcy (3,1 mld euro) i Kanada (3 mld euro) dostarczyły najwięcej pomocy wojskowej, finansowej i humanitarnej Kijów. ).

Jak zapowiedział Instytut Gospodarki Światowej w Kilonii, raport „Wsparcie dla Ukrainy” ocenia ilościowo pomoc wojskową, finansową i humanitarną, której rząd udziela Ukrainie od 24 stycznia. do 3 sierpnia

Analiza obejmuje 40 krajów: państwa członkowskie UE, członków G7, a także Australię, Koreę Południową, Turcję, Norwegię, Nową Zelandię, Wietnam, Chiny, Tajwan i Indie.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.

Zelene Stidolphe

"Certyfikowany fan sieci. Przedsiębiorca. Entuzjasta muzyki. Introwertyk. Student. Zły pisarz."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *