Przedstawiamy majowe numery najpopularniejszych wydawców: napisz do nas i wygraj

D. Husemann „Lodowi piraci”



Wydawnictwo Alma Littera

© Wydawnictwo „Alma littera”

„Ten statek pojawia się znikąd jak mgła. I znika równie szybko. Ma smoczą głowę i skrzydła zamiast welonów.”

Morze Śródziemne, 828 AD. Wiking Alrik i jego załoga nazywani są lodowymi piratami, ponieważ przewożą lód z Etny do miast na wybrzeżu Adriatyku. Wieści o chwale Alrika i jego ludzi rozchodzą się szybciej, niż ich smok Visundur przecina wody.

Doża Wenecji dowiaduje się o istnieniu lodowych piratów, szukając rzezimieszków, którym mógłby powierzyć niebezpieczne zadanie – wykraść z Aleksandrii szczątki św. Marka, jednego z czterech ewangelistów, i sprowadzić je do Wenecji. Dzielni Wikingowie wyruszają w ryzykowną podróż. Szybko jednak staje się jasne, że porwanie szczątków Ewangelisty jest znacznie trudniejsze niż uporanie się z wulkanem Etna.

Ta powieść po prostu rzuca czytelnika w wir przygody, zawiera postacie historyczne, a obrazy życia codziennego w IX wieku, dowcipnie oddane, są niezwykle żywe i intrygujące.
Husemann jest świetnym gawędziarzem. Język jest żywy, malowniczy, dużo ciekawych detali.
Karin Schlott, redaktor naczelna magazynu popularnonaukowego Bild der Wissenschaft

Dirk Husemann (ur. 1965) jest dziennikarzem i archeologiem naukowym, który studiował prehistorię i historię starożytną, archeologię klasyczną i etnologię w Münster. Pisze artykuły i książki, pisał o najstarszym mieście świata w Syrii, o Stonehenge, jednej z najważniejszych prehistorycznych budowli w Europie, na południu Anglii.

S. King „Lśnienie”


Wydawnictwo Alma Littera

Wydawnictwo Alma Littera

© Wydawnictwo „Alma littera”

To nieludzkie miejsce zamienia ludzi w potwory.

Pięcioletni syn Jacka i Wendy Torrance, Danny jest niezwykłym dzieckiem. Wrażliwy chłopiec ma talent do błyszczenia – potrafi czytać w myślach innych ludzi, przewidywać przyszłość i widzieć przeszłe wydarzenia. W dniu, w którym Jack Torrance przyjmuje ofertę nadzorowania zamkniętego na zimę hotelu Panorama w górach Kolorado, Danny’ego nawiedza przerażająca wizja, która ostrzega go przed nadchodzącą zagładą rodziny. Danny niechętnie wspomina o niej swojemu ojcu, a nawet jeśli to robi, to raczej nie przekona Jacka, by zrezygnował z pracy.

Niegdyś obiecujący pisarz i wschodząca gwiazda literatury, mężczyzna od kilku lat walczy z uzależnieniem od narkotyków, a sześć miesięcy temu stracił posadę nauczyciela w prywatnej szkole. Możliwość spędzenia zimy z rodziną w odizolowanym hotelu nie tylko rozwiąże zmartwienia finansowe, ale także da czas na kreatywne pisanie.

Niestety Panorama nie jest najlepszym miejscem dla kogoś, kto zmaga się z wewnętrznymi demonami. Dziwne rzeczy dzieją się w rozdętym i odizolowanym luksusowym hotelu, cienie krwawych wydarzeń z przeszłości czają się, a przerażające duchy czają się za drzwiami wielu pokoi. Sumienie Jacka stopniowo przejmuje tajemniczy głos, usilnie namawiający go do ukarania nieposłusznej żony i oddania jej niegrzecznego chłopca, którego blask odstrasza nawet potwory.

Amerykanin Stephen King (ur. 1947), znany jako król literatury suspensu i horroru, dał czytelnikom ponad pięćdziesiąt międzynarodowych bestsellerów, które rozprzestrzeniły się po całym świecie w nakładzie przekraczającym 350 milionów funtów. W 1977 roku premiera „Lśnienie” stała się być może najpopularniejszą powieścią kultowego pisarza, skarbnicą współczesnego gatunku horroru. Na podstawie tej powieści reżyser Stanley Kubrick nakręcił w 1980 roku film „Lśnienie”, w którym legendarny Jack Nicholson zagrał jedną ze swoich najlepszych ról.

Pan Busquets „I to minie”


Wydawnictwo Alma Littera

Wydawnictwo Alma Littera

© Wydawnictwo „Alma littera”

W dzieciństwie, gdy Blanca straciła ojca, matka pocieszała ją, opowiadając historię potężnego cesarza, który wezwał wszystkich mędrców i poprosił ich o znalezienie odpowiednich słów na każdą sytuację. Mędrcy zastanawiali się miesiącami, a kiedy wrócili, powiedzieli cesarzowi zdanie „I to minie”. Mama Blanki dodała: „Ból i cierpienie przemijają, podobnie jak przemijają radość i szczęście. ” Ale naprawdę ?

Blanka ma teraz czterdzieści lat, a kilka miesięcy temu zmarła jej mama, najcenniejsza osoba w jej życiu. Aby złagodzić smutek i zamęt, wyjeżdża z Barcelony do Cadaques, nadmorskiego miasteczka, w którym jako dziecko spędzała wakacje z matką. Z Blanką – jej dwoma synami, dwoma byłymi mężami i dwoma najlepszymi przyjaciółmi. Spotka tu również swojego zamężnego kochanka. W tym pięknym mieście Blanka, otoczona przez tych, których kocha najbardziej, próbuje zrozumieć, co to naprawdę znaczy żyć i być szczęśliwym.

Żywotność i szczerość tej książki, jej lekkość i głębia są natychmiast namacalne. Jest lekko komediowy, ale jednocześnie niezwykle szczery, a obrazy upojnego piękna lata przesycone są bólem utraty. To powieść o życiu, gdzie smutek i radość, ból i przyjemność przeplatają się. Co sprawia, że ​​myślimy o tym, jak naprawdę chcemy żyć.

Milena Busquets (ur. 1972) dorastała w zamożnej i wykształconej rodzinie katalońskiej, dobrze znanej w kręgach kulturowych. Jego matką była pisarka Esther Tusquets, założycielka wydawnictwa Lumen, a ojcem poeta Esteban Busquets. Dom rodziców odwiedzali najsłynniejsi pisarze drugiej połowy XX wieku. Milena ukończyła archeologię na University College London i przez wiele lat pracowała z matką w wydawnictwie.

Wydana w 2015 roku pierwsza autobiograficzna powieść Mileny Busquets „Ir tai praes” wzbudziła duże zainteresowanie na Targach Książki we Frankfurcie.

Paddington na ratunek przez pana Bonda


Wydawnictwo Alma Littera

Wydawnictwo Alma Littera

© Wydawnictwo „Alma littera”

– Och, biedactwo – westchnął Paddington, gdy wszyscy odwrócili się od okna i spojrzeli na niego oskarżycielsko. –

I znowu wpadłem w kłopoty.

Jaki inny pluszowy miś mógłby przeszkadzać całej widowni kina, kiedy wstaje na swoim miejscu i zaczyna syczeć na filmowego złoczyńcę? Albo wylać lód na widzów siedzących poniżej? Albo zalać pralnię i posiekać kuchenny stół pana Curry’ego? Tylko Paddington! Dzięki specjalnemu zestawowi narzędzi, głowie pełnej pomysłów, sercu pełnemu życzliwości i odrobinie zacięcia, Paddington może sprawić, że każdy dzień będzie wyjątkowy, nawet jeśli jego pomysły nie wyjdą!

G. Moore „Zagadki matematyczne dla prawdziwych maniaków”


Wydawnictwo Alma Littera

Wydawnictwo Alma Littera

© Wydawnictwo „Alma littera”

7-9 lat dla dzieci

Mówisz, że jesteś prawdziwym maniakiem i umiesz liczyć?

Sprawdź swoje umiejętności matematyczne, rozwiązując ponad 80 zabawnych zagadek. Postaraj się zostać prawdziwym geniuszem matematyki.

„Zagadki matematyczne dla prawdziwych maniaków”:

• rozwija logiczne myślenie;

• wzmacnia umiejętności matematyczne;

• rozwija cierpliwość i zdolność koncentracji;

• rozwija uważność i uważność;

• za sensowny czas wolny.

Zagadki zostały stworzone przez dr Garetha Moore’a, prawdziwego mistrza łamigłówek i autora książek o treningu mózgu dla dzieci i dorosłych. Poszukaj innych książek z łamigłówkami tego autora.

Surowo zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a po uzyskaniu zgody konieczne jest podanie DELFI jako źródła.

Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *