Kłajpedzki malarz Rodionas Petrovas, jak twierdził, jest twórcą hiperrealistycznego gatunku. Zdecydował się nie być stolicą lub innymi głównymi miastami świata do życia i pracy, ale swoim rodzinnym portem. Jednak jego prace już dawno wybuchły z Kłajpedy. W niedalekiej przyszłości mieszkańcy Kłajpedy przygotowują się do wystawienia swoich prac w Niemczech i Belgii.
Kariera zawodowa R. Pietrowa rozpoczęła się wraz z wstąpieniem do Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie. Po studiach na wydziale projektowania wizualnego zainteresował się również malarstwem.
Według artysty malarstwo daje większe możliwości i pozwala na szerszy zakres ekspresji.
Malarz R.Petrov zaczął tworzyć w pierwszym roku i brał udział w wystawie finalistów autoportretów w Muzeum Polskim. Był to znak, który doprowadził do poprawy w tym obszarze.
Socjokulturowe, społeczno-krytyczne, społeczno-polityczne niuanse są jednym z głównych źródeł inspiracji dla tego artysty.
„Życie samo w sobie inspiruje: działania ludzi, ich komunikacja, media, rzeczy” – powiedział Pietrow.
Artysta ten aktywnie prezentuje swoją twórczość nie tylko na Litwie, ale także na zagranicznych wystawach zbiorowych i targach sztuki współczesnej.
Samo życie inspiruje: działania ludzi, ich komunikację, media, rzeczy.
Praca R.Petrovasa – instalacja „Podgrzewane podłogi” została zaprezentowana na tegorocznym Festiwalu Świateł w Kłajpedzie.
Malarz prowadzi obecnie również szereg czynności. Osobista wystawa tego projektanta odbywa się w salonie „Titanic” w Wilnie.
Jest to wystawa zbiorowa R. Pietrowa, która była prezentowana w Galerii Baroti w Kłajpedzie, a niedługo zaktualizowana wersja tej wystawy będzie pokazywana w Wilnie.
We wrześniu w Belgii i na targach Positions Art Fair w Berlinie zostaną zaprezentowane dwie osobiste wystawy R. Petrova.
R.Petrov to artysta wyjątkowy, który w swoich pracach ujawnia hiperrealizm i porusza tematy ważne dla społeczeństwa.
Według mieszkańców Kłajpedy, aby młodzi przyszli artyści łatwiej mogli odkryć siebie i swój styl, muszą poznać historię sztuki lub tworzyć zgodnie ze swoją intuicją.
„Świat jest teraz taki, że trzeba studiować to, co już powstało. W przeciwnym razie może pojawić się wrażenie, że coś wyjątkowego, ale w zasadzie to już istnieje. Trzeba więc krytycznie spojrzeć na wyjątkowość samej swojej pracy ”. Pietrow podzielił się swoimi przemyśleniami.
„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.