To i tak się nie zdarza. Dlaczego Polska mówiła o broni nuklearnej (Wideo)






Rosja odpowiada na to szantażem nuklearnym.






Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




Polska negocjuje ze Stanami Zjednoczonymi rozmieszczenie broni nuklearnej na swoim terytorium w celu wzmocnienia bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO.


Rosja odpowiada nuklearnym szantażem, groźbami i prowokacjami, co zwiększa ryzyko dla krajów zachodnich. Polska jako sojusznik Sojuszu ma prawo tymczasowo rozmieścić na swoim terytorium broń nuklearną kontrolowaną przez Stany Zjednoczone.


Możliwość użycia broni nuklearnej jest rzeczywiście przedmiotem gorącej debaty. O tym”dla kanału 24– powiedział i dodał Aleksandras Musienko, szef Centrum Badań Prawa Wojskowego ta opcja jest wzorowana na 2022 rok.




Warto zauważyć, że w porównaniu z 2023 rokiem zmienił się ton rozmów z przedstawicielami zachodnich środowisk eksperckich. Politycy wyrazili bardzo poważne obawy w związku z użyciem przez Rosję taktycznej broni nuklearnej. Obecnie coraz rzadziej o tym mówimy.


Władimir Putin przeprowadza wywiad z Tuckerem Carlsonem potwierdzonyże mogą użyć broni nuklearnej. Podobną reakcję i „chęć strajku” wykazali Rosjanie po ogłoszeniu możliwości pojawienia się broni nuklearnej w Polsce.




„Polska wzywa Stany Zjednoczone do rozmieszczenia broni nuklearnej zgodnie z mechanizmem przewidzianym przez NATO. Polska jako członek Sojuszu ma do tego prawo. Jest to jednak broń, która będzie tymczasowa i będzie kontrolowana przez Stany Zjednoczone .– zauważył Aleksander Musienko.






Są to środki odzwierciedlające działania Rosji. Przecież rozmieścił swój arsenał także na Białorusi. Kraj agresor miał zatem nadzieję, że uda mu się zastraszyć Zachód, aby zachował milczenie.


„Warto zauważyć, że taki pomysł wyraził prezydent Polski Andrzej Duda latem 2023 r., kiedy Białoruś posiadała broń nuklearną. Dlatego zastanawiam się, dlaczego znowu zaczął o tym mówić, bo tak się po prostu nie da” – zauważył Aleksander Musienko. .

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC

Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.

Uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *