W Wilnie zakończył się międzynarodowy projekt podwójnej kariery sportowców

W tym tygodniu w Wilnie przedstawiciele pięciu krajowych komitetów olimpijskich dopracowywali projekt podwójnej kariery międzynarodowych sportowców. Efekt tej inicjatywy – bezpłatna platforma szkoleniowa – zaczęła działać w czwartek.

Możesz zarejestrować się tutaj:

„Kariera sportowca jest krótka i często nieprzewidywalna, dlatego jako Narodowy Komitet Olimpijski zdecydowanie pracujemy nad zachęcaniem sportowców do rozwijania umiejętności, które pomogą im odnieść sukces poza karierą sportową”. Stale zapraszamy ich na szkolenia i organizujemy seminaria.

Rezultatem tego projektu jest bezpłatny kanał szkoleniowy dla sportowców rozpoczynających i kończących karierę” – powiedziała Agnė Vanagienė, zastępca dyrektora ds. sportów olimpijskich Litewskiego Narodowego Komitetu Olimpijskiego (LTOC).

A. Vanagienė (V. Dranginio nuotr.).

W projekcie wzięły udział Narodowe Komitety Olimpijskie Polski, Turcji, Słowenii, Grecji i Litwy. Aby poznać potrzeby sportowców, przeprowadzono ankietę wśród 500 sportowców z pięciu stanów.

„Ten projekt zrodził się, ponieważ w ostatnich latach pracując w Ministerstwie Sportu i Turystyki czy Komitecie Olimpijskim spotkałem się z wieloma sportowcami, którzy po ukończeniu sportu nie odnaleźli się w sobie. Ten problem jest istotny w większości krajów: jak możemy pomóc ludziom w przejściu od zawodowej kariery sportowej do normalnego życia?

Mam nadzieję, że te szkolenia będą zachętą i inspiracją do doskonalenia także poza sportem” – powiedział inicjator projektu Marcins Novakas, szef komitetu organizacyjnego Igrzysk Europejskich.

D. Gudzinevičiūtė ir M. Novakas (V. Dranginio nuotr.).
D. Gudzinevičiūtė ir M. Novakas (V. Dranginio nuotr.).

Platforma obejmie szkolenia dla sportowców dotyczące zasobów ludzkich, zdrowia psychicznego, budowania marki, komunikacji, marketingu i innych istotnych tematów.

Uczestnicy projektu odwiedzili także Litewski Narodowy Komitet Olimpijski w Wilnie, gdzie spotkali się z mistrzynią olimpijską i przewodniczącą LTOK Dainą Gudzinevičiūtė. Wręczyła panu Novaksowi, inicjatorowi projektu, medal olimpijski z okazji stulecia LTOK.

Polski Narodowy Komitet Olimpijski, który otrzymał na ten projekt dofinansowanie z Unii Europejskiej (UE), zaprosił do współpracy swoich kolegów z Litwy, Słowenii, Turcji i Grecji.

W projekcie weźmie także udział wielu znanych olimpijczyków, obecnie pracujących w Narodowych Komitetach Olimpijskich swoich krajów. Na przykład jedna z koordynatorek projektu, Luiza Złotkowska, jest byłą łyżwiarką na krótkim torze i dwukrotną medalistką olimpijską.

Zastrzeżenie:

Wsparcie Komisji Europejskiej w przygotowaniu niniejszej publikacji nie oznacza akceptacji jej treści, które zawierają opinie autorów, dlatego Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za informacje wykorzystane w tej publikacji.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *