„Nad Korytarzem Suwalskim”. Pojawił się ogromny amerykański potwór (Zdjęcie)






Misja trwała do godziny 19:00.

Globalny Falcon RQ-4B

© Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych, zdjęcie: Bobbi Zapka | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Global_Hawk_1.jpg






Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




Siły Powietrzne USA przeprowadziły misję obserwacyjną w rejonie korytarza Suwałk, który jest bardzo ważny dla bezpieczeństwa NATO.


Wschodnia flanka NATO wymaga stałego monitorowania w obliczu zagrożeń ze strony Rosji i Białorusi. Dlatego Amerykanie regularnie wysyłają w polskie regiony specjalne drony lub samoloty rozpoznawcze, aby uważnie monitorować sytuację w regionie. Stanowią jedno z narzędzi identyfikacji potencjalnego zagrożenia.


Jednym z najważniejszych typów dronów do tych zadań jest amerykański RQ-4B Global Hawk. Są to samoloty wielkości myśliwca odrzutowego, które w ciągu jednego dnia mogą zbierać szczegółowe dane o ruchach wojsk wroga na obszarze około 100 000 kilometrów kwadratowych. Jest to ten sam obszar, co Islandia czy Węgry.




Niedziela (13 października) Siły Powietrzne USA wykorzystały drona RQ-4B Global Hawk, oznaczonego FORTE10, do monitorowania terytoriów obwodu krasnojarskiego i Białorusi. Dron leciał z bazy Sigonella na Sycylii we Włoszech. Przeleciał nad wschodnią flanką NATO przez Rumunię, Węgry i Słowację i dotarł do Polski.


Po dotarciu do wschodniej granicy Polski dron rozpoczął operację patrolową, lecąc na wysokości około 16-17 kilometrów nad województwami pomorskim, warmińsko-mazurskim i palenque. Samolot spędził w tym rejonie około 19 godzin, co stanowi rekord jego ostatniej operacji. Do bazy Sigonella wrócił po prawie 29 godzinach.


RQ-4B Global Hawk to amerykański dron szpiegowski. Służy do długich operacji rozpoznawczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych na dużych wysokościach.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC
MTPC

Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.

Uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *