Litewski zespół zapaśniczy zwycięzcą turnieju w Polsce

Reprezentanci naszego kraju zdobyli na turnieju pięć medali – Vilius Laurinaitis, były mieszkaniec Ionii, zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 85 kg, Laimonas Gečas zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 69 kg, a Vaidotas Dervinis . (do 46 kg), Ramūnas Dagys (do 54 kg) i Remigijus Guntis (do 63 kg) zdobyli brązowe medale.

Oleg Antoszczenkow, trener juniorskiej kadry narodowej, powiedział, że przygotowania do nadchodzącego sezonu drużyna rozpoczęła od początku września. „Czas leci – po międzynarodowych turniejach na Ukrainie, w Rosji, w Polsce i na Węgrzech, w Serbii odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów. Naszym celem jest poprawa tegorocznych wyników i zdobycie medali w Serbii, dlatego postawa zapaśników wobec It’s szczególnie miło widzieć V. Laurinaitisa, J. Matuzevičiusa, rozwój R. Gunčiego i R. Dagisa” – powiedział trener.

Piąte miejsce zajęli litewscy zapaśnicy Rūtenis Uginčius (do 46 kg), Žydrūnas Vedrevičius (do 58 kg) i Mindaugas Šurmaitis (do 63 kg).

Wszyscy zwycięzcy turniejów trenują obecnie w Litewskim Centrum Sportów Olimpijskich (LOSC).

W turnieju w Polsce wzięło udział 241 zapaśników z Białorusi, Polski, Ukrainy i Litwy.