Baltic Car Circuit Race: sezon rozpoczął się w Estonii, a zakończył w Polsce

Po raz pierwszy uczestnicy Baltic Car Circuit Race (BaTCC) świętowali zakończenie sezonu w Polsce, na torze Tor Poznań. Z trofeów zadowoleni byli także litewscy sportowcy.

Startowały także kobiety

Julius Kiršis w klasyfikacji generalnej popularnej grupy BMW 325 Cup zajął trzecie miejsce (296 punktów).

Łotysz Ričardas Subeckis został mistrzem, wygrywając w tym sezonie trzy z pięciu etapów (462 punkty). Drugi był kolejny łotewski biegacz – Matissas Malinovskis (320 punktów).

Tuż za J. Kiršisem uplasował się Aurimas Mištautas (282 punkty, czwarte miejsce).

Zwycięzcy pozostałych dywizji Pucharu BMW 325: „Masters” – J. Kiršis (512 punktów), „Panowie” – Francuz Olivier Villenuevas (456 punktów), „Rookie” – Eividas Sitavičius (464 punkty), „Ladies” – Emilija Ulvydaitė (180 punktów) tylko osiem punktów przewagi nad Eriką Arkušauskaitė.

Dominowali Litwini

W zawodach klasy samochodów GT („BGT PRO”, „BGT AM” i „BGT AM+”) nasza drużyna zdobyła medale wszystkich kolorów.

W BGT PRO trzy miejsca wywalczyli litewscy kierowcy: Karolis Stasiukynas (samochód Mercedes-Benz AMG GT3 EVO, 149 punktów), Robertas Kupčikas (Porsche GT3 CUP 992, 125 punktów) i Lukas Laukaitis (Lamborghini Huracan ST EVO2”, 119 zwrotnica).

Mistrz „BGT AM” – Finn Jyrkis Jonkkaris (BMW M3 E92, 150 pkt), drugie miejsce – Egidijus Gelūnas (Cupra LEON, 99 pkt), trzecie – Aivaras Remeika (Audi A3, 77 pkt).

Zwycięzca „BGT AM+” – Darius Gaučius (Porsche Cayman GT4 RS, 162 pkt), wicemistrz – Rokas Kvedaras (Porsche Cayman GT4, 104 pkt), Łotewski Martinas Lukštinis (Porsche Cayman GT4 Clubsport RS) zdobył brąz, 75 pkt).

Konkurencja: Niektórzy zawodnicy musieli przepychać się o lepszą pozycję. /batcc.eu fot

Testowana wytrzymałość

Głównymi trofeami grup „BTC” podzielili się sportowcy z Łotwy, Estonii i Litwy.

Mistrz rankingu „BTC1” – Maris Bulanas (Łotwa, „VAZ 2101”, 141 punktów), „BTC2” – Simo Lindas (Estonia, „Honda Civic”, 170 punktów), „BTC3” – Tomas Jatkevičius (Litwa, „ BMW 318”, 125 punktów).

W tym sezonie uczestnicy BaTCC rywalizowali w Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce.

43 drużyny rozpoczęły 2-godzinny wyścig wytrzymałościowy w Nankang.

Wśród uczestników BTC3 największe sukcesy odniosły estoński Reinup Motorsport, BGT AM+ – łotewski zespół Porsche Łotwa Racing, BGT AM – litewski DMK Racing, BMW 325 – nasz BMW325cup od Gatavas.lt, „BTC2” – litewski „Osmo Wyścigi”.

W tym sezonie dwie imprezy BaTCC (pierwsza i czwarta) odbyły się w Estonii, druga na Łotwie i trzecia na Litwie, na torze „Niemen Ring”.

• Baltic Car Circuit Race: sezon rozpoczął się w Estonii, a zakończył w Polsce