Liga Mistrzów prawie poza zasięgiem: Poniewież został zmiażdżony przez polski klub | Sportowy

W pierwszej połowie padły nawet trzy bramki. Po dwóch udanych podaniach Jesus Imaz posłał piłkę do bramki litewskiego klubu z bardzo dobrej pozycji (1:0).

I problemy się nie skończyły: „Panevėžys” utknął w obronie, a białostoccy piłkarze, którzy z łatwością stwarzali sobie okazje, w dwie minuty strzelili dwa gole. W 28. i 29. minucie meczu ponownie strzelił J.Imazas, któremu się to udało potrójny sukces (3:0).

W drugiej połowie meczu zawodnikom Poniewieża nie udało się zmniejszyć straty. Tak czy inaczej, w 80. minucie meczu Kristoffer Hansen strzelił kolejnego gola dla drużyny „Jagellonia” i Polacy zwyciężyli przeważającą przewagą – 4:0.

Podwójne starcia – cena jest wysoka. Zwycięzca pary awansuje do trzeciej rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i zapewni sobie udział co najmniej w fazie grupowej Ligi Konferencyjnej. Aby to jednak osiągnąć, Poniewież musi w Białymstoku wygrać nawet pięciobramkową przewagą. To mało prawdopodobny scenariusz.

Rewanżowy mecz zostanie rozegrany 31 lipca w Białymstoku.

Jeśli jedno zwycięstwo w trzech meczach oznaczałoby dla Poniewieża wejście do fazy grupowej Ligi Konferencyjnej, to dwa zwycięstwa w trzech meczach zapewniłyby Poniewieżowi miejsce w grupach Ligi Europy, a wszystkie trzy – wymarzonej Lidze Mistrzów.

Jeśli w dwumeczowym pojedynku uda im się pokonać Polaków, Poniewieżowie pojadą do Norwegii lub na Łotwę.

Po losowaniu trzeciej rundy eliminacyjnej stało się jasne, że „Panevėžys” to drużyna Bude „Glimt” (Norwegia) lub Riga RFS (Łotwa). Obaj byli najlepsi w zeszłym sezonie w mistrzostwach swoich krajów.

Jeśli przegrają z Polakami, „Paniewieżowie” awansują do eliminacji Ligi Europejskiej UEFA, gdzie w trzeciej rundzie zmierzą się z przegranymi „Maccabi” z Tel Awiwu (Izrael) i „Steaua” z Bukaresztu (Rumunia). .

Rozpoczęcie kompozycji

W porównaniu z ostatnim meczem eliminacyjnym Ligi Mistrzów UEFA przeciwko HJK Helsinki, jedenastka Panevėžys pozostaje niezmieniona.

Postęp meczu

1 minuta: Rozpoczyna się mecz!

3 minuty: Około 2000 kibiców polskiego klubu przybyło do Poniewieża, aby kibicować klubowi „Jagellonia”. Wygląda potężnie.

4 minuty: Pierwsza niebezpieczna szansa dla białostockiego klubu. Przeciwnik niespodziewanie znajduje się w polu karnym, ale uderza ponad bramkę.

14 minut: Kolejny niebezpieczny atak u bram Poniewieża. Tym razem Jovanas Čadženović blokuje strzał przeciwnika.

15 minut: Nasza słaba obrona jest kosztowna. Białostoccy piłkarze umiejętnie podają się do siebie, a pozostawiony sam przed bramką Jezus Imaz zdobywa bramkę. Mieszkańcy Poniewieża pozostają w tyle 0:1.

18 minut: Rokas Rasimavičius próbuje ją złapać strzałem z dystansu, piłka przeszkadza kilku zawodnikom i tym samym dezorientuje bramkarza Białegostoku, który mimo wszystko łapie piłkę i gaśnie.

22 minuty: Problemy nie kończą się na obronie. Napastnik Białegostoku znów znajduje się z piłką blisko bramki, ale strzał blokuje Emilis Timburas, który wybiega z pola bramkowego.

28 minut: Zespół Laisvė z Poniewieża w dalszym ciągu strzela dużo goli i zdobywa kolejnego gola. Tym razem J.Imazas po raz kolejny imponuje efektownym kopnięciem z pola karnego. 0:2.

29 minut: I kolejny gol… Panevėžys traci piłkę, białostocki piłkarze przechodzą do ataku, a będący w czołówce ataku J.Imazas swoją trzecią bramkę wrzuca niemal na pustą bramkę. 0:3.

39 minut: Napastnik Poniewieża Sivertas Gussias otrzymuje żółtą kartkę za swoje zachowanie.

45 minut: Dodano 2 minuty.

45+2 minuty: Pierwsza połowa dobiegła końca. Mieszkańcy Poniewieża pozostają w tyle 0:3.

45 minut: Rozpoczyna się druga połowa. Panevėžys dokonuje dwóch zmian: Federico Palacios zastępuje Cheikhou Dieng, a Noel Mbo zastępuje Siverta Gussiasa.

55 minut: J. Imaz był bliski zdobycia czwartej bramki. Znajdując się ponownie w wdzięcznym położeniu, oddał strzał na bramkę, ale E. Timburas, który złapał piłkę, obronił bramkę.

59 minut: Niebezpieczna sytuacja u bram białostockiej drużyny. C. Diengas podał piłkę do J. Čadženovići, ten strzelił, ale bramkarz przeciwnika pewnie ją złapał.

66 minut: Pierwsze zmiany w białostockiej drużynie: Miki Villaras zastępuje Dominika Marczuka, Jarosław Kubicki za Rui Correię.

71 minut: Białostoccy piłkarze, którzy w pierwszej połowie grali bardzo agresywnie w ataku, puścili wodze. Wiadomo, że wynik Polski jest więcej niż zadowalający i ważne jest, aby nie grać w żadne gierki. W tym czasie Poniewież doznał kilku innych niebezpiecznych ataków, ale nie udało się stworzyć nic namacalnego.

75 minut: Zastąpienie w szeregach Poniewieża: Ernestasa Veliulisa zastępuje Jeffrey Sarpong.

77 minut: Kolejna zmiana w białostockiej drużynie. Afimico Pululu odchodzi, wchodzi Lamine Diaby-Fadiga.

79 minut: Prawie zawstydzony L.Diaby-Fadiga posłał mocny strzał w stronę bramki drużyny Panevėžysa, jednak został on zablokowany przez E.Timburasa.

80 minut: Decydujący cios na tym etapie? Kristoffer Hansen wrzuca kolejnego gola do bramki Panevėžysa i wynik już jest 0:4.

85 minut: Zawodnicy Poniewieża i Białegostoku dokonują po dwie zmiany, ale to tylko drobne szczegóły. Tabela meczów jest już sporządzona.

88 minut: E. Timburas ratuje Poniewieża przed kolejnym golem. Tym razem L. Diaby-Fadiga o mało nie chybił celu.

90 minut: Dodano dwie minuty.

90+2 minuty: Mecz kończy się miażdżącą porażką Paneviens.