[ŽT] „Niezwyciężony. Nawet mysz nie przejdzie”. To już niedaleko Białorusi






Jego długość wyniesie 172 kilometry.

Zdjęcie skojarzeniowe

© Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (CC BY 3.0 PL) | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:20220630_Zapora_na_granicy_z_Bia%C5%82orusi%C4%85_to_wyraz_naszej_skuteczno%C5%9Bci_i_przewidywalno%C5%9Bci_






Dołącz do zespołu technology.lt!

Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.

Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!




Polska rozpoczęła budowę elektronicznego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej na odcinku lubelskim nad Bugiem. Mówił o tym kapitan polskiej Służby Granicznej Dariushas Sienicki. Według niego wszystko to „stworzy nieprzeniknioną ścianę”, przez którą „nawet mysz nie będzie w stanie się przedostać”.




„Jeśli zna się tę rzekę, przeprawa na drugi brzeg w tak suchą porę nie stanowi problemu. Żadna kamera niczego tu nie zatrzyma” – cytują Dariusza Sienickiego polskie media INTERIA.




Wcześniej Telegraf.news informował, że zgodnie z planami polskich władz długość elektronicznego ogrodzenia na rzece Bug, stanowiącej część granicy białorusko-polskiej, wyniesie 172 kilometry. Jednocześnie nie planuje się budowy specjalnych dodatkowych obiektów inżynieryjnych ani barier fizycznych na rzece.






Jednak rzeki graniczne będą objęte ścisłą kontrolą: będzie na nich 1800 posterunków wyposażonych w kamery, prawie 4500 całodobowych systemów monitoringu wizyjnego, w tym kamer termowizyjnych.

Podziel się z przyjaciółmi

Autoryt. prawa: MTPC
MTPC

Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.

Uwagi

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *