Puchar Polski – dla kajakarzy Alytus i Daugai (FOTO)

W Kaliszu odbyły się zawody finałowej fazy otwartego turnieju Canopy Cup tego kraju. Zespoły młodzieżowe (U-21), juniorskie (U-18) Alytusskiego Centrum Sportu i Rekreacji (SRC) pod wodzą trenerów Kęstutisa Dambrauskasa i Rimosa Sukacksa oraz drużyna dziecięca (U-14) w składzie Alytus SRC i Daugai sporto, a także aktorzy ze szkół artystycznych. Dla tych ostatnich ostatni etap był bardzo ważny, ponieważ wcześniej wygrali wszystkie trzy etapy turnieju Pucharu Polski.

Ekipa Alytusa i Daugai pokonała Kališę 6:3 i została zwycięzcą wszystkich czterech etapów oraz posiadaczem pucharu. Pijus i Adrijus Baranauskas, Martynas Gecevičius, Aivaras Jonauskas, Gustas Supranavičius oraz kapitan i lider zespołu Vakaris Sukackas przyczynili się do tego historycznego wyczynu.

Zespół U-18 zwyciężył dwa razy, przegrał jedną i dotarł do pierwszej szóstki, gdzie kontynuował zmagania, przegrywając w finale z Choszcznym 3:6 i zajmując drugie miejsce wśród dwunastu drużyn. Marius Čekanauskas, Edvardas Dirsė, Džiugas Dumbliauskas, Oskaras Markauskas, Nojus Sukackas, Matas Šoliūnas grali w drużynie Alytus SRC.

Reprezentacja U-21 wystąpiła w najmocniejszej lidze mężczyzn, w której zagrało 13 drużyn z Polski, Czech i Litwy. Alytiskai pokonał Poznań 4:3, przegrał z drugą drużyną z Kaniowa i zremisował z kajakarzami z Trok. Zajmując drugie miejsce w grupie, reprezentanci SRC kontynuowali walkę o miejsca od 6 do 9. Po porażce z młodzieżową reprezentacją Czech do lat 21 i pokonaniu Kalisza zajęli ósme miejsce.