Napastnik strzelił gola już po pierwszym kontakcie i poprowadził Holandię do zwycięstwa nad Polską

Holenderscy piłkarze przejęli inicjatywę od pierwszych minut, gdy w 3. minucie groźną sytuację stworzył Cody Gakpo, ale to Polki spisali się znakomicie w pierwszym meczu.

W 16. minucie Adam Buksa wykonał rzut rożny i z bliskiej odległości skierował piłkę w prawy róg bramki. Polska objęła prowadzenie 1:0.

Z pewnością C. Gakpo nie lubił pustki i ostatecznie w 30. minucie wykorzystał swoją szansę. Piłkarz oddał długie kopnięcie, które odbiło się od polskiej bramki. Wynik był równy – 1:1.

Choć obie reprezentacje miały jeszcze swoje szanse, na przerwę sszły ze spokojnym i niezmiennym wynikiem 1:1.

Pomyślna wymiana

W drugiej połowie drużyny zdecydowanie próbowały zmienić wynik na swoją korzyść, jednak przez pewien czas niebezpieczne okazje obu stron nie przekształciły się w bramki.

54 minuty. Xavi Simons omal nie przerwał remisu strzałem ze środka pola karnego w prawy róg bramki, jednak piłka minęła obok bramki.

Pięć minut później swoją szansę miał także Jakub Kiwior, który otrzymał ładne podanie i miał czas i miejsce w polu karnym, jednak jego strzał w prawy dolny róg został dobrze obroniony przez holenderskiego bramkarza.

Jednak Wout Weghorst w końcu przełamał lody. Holender, który po zmianie spędził na boisku zaledwie dwie minuty, już po pierwszym kontakcie posłał piłkę do polskiej bramki i dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:1.

Później Polacy stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale nie zdążyli wyrównać wyniku.

Transmisję meczu znajdziesz na górze aktualności, a wszystkie aktualności z Euro 2024 możesz śledzić na specjalnej podstronie.

Przypominamy, że dziś swoje pierwsze mecze rozegrają także drużyny z grupy C.

Najważniejsze momenty meczu:

******

PRZEBIEG MECZU

2. połowa:

83 minuty. CEL!!! Wout Weghorst, który pojawił się na boisku zaledwie dwie minuty temu, już od pierwszego kontaktu posłał piłkę do polskiej bramki i dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:1.

75 minut. Jakub Moderis wrzucił piłkę w pole karne, ale bramkarzowi udało się ją przechwycić.

59 minut. Swoją szansę miał także Jakub Kiwior, który otrzymał ładne podanie oraz mając czas i przestrzeń w polu karnym, jednak jego strzał w prawy dolny róg znakomicie obronił holenderski bramkarz.

47 minut. Denzel Dumfries próbował dobrze podać Memphis Depay, ale polski bramkarz dobrze zareagował, zatrzymując atak.

1. połowa: Polska 1:1 Holandia

42 minuty. C. Gakpo otrzymał dobre podanie w pole karne i szybko strzelił, jednak jego strzał minął bramkę i po raz drugi nie zdobył bramki.

32 minuty. Ze swojej strony Polacy także próbowali zareagować, gdy na czele ataku znalazł się środkowy obrońca Jakub Kiwior. Jego strzał został jednak zablokowany przez bramkarza.

30 minut gola!!! Wreszcie C. Gakpo wykorzystał swoją szansę. Oddał strzał z dystansu, który po rykoszecie odbił się od polskiej bramki. Wynik staje się równy – 1:1.

20 minut Po rzucie rożnym Virgil van Dijk zdołał głową skierować piłkę w środek bramki, jednak wczesną radość Holendra przerwał W. Szczęsny, który w porę obronił swoją drużynę.

16 minut. CEL!!! Adam Buksa dobiegł do rogu i z bliskiej odległości skierował piłkę w prawy róg bramki. Polska objęła prowadzenie 1:0.

10 minut Holandia miała kolejną dobrą okazję, gdy Tijjani Reijnders otrzymał idealne podanie w środku pola, ale piłka minęła prawy słupek.

3 minuty Cody Gakpo miał świetną okazję na zdobycie pierwszego gola w meczu. Przyjął piłkę w środku pola i uderzył w lewy dolny róg, ale Wojciech Szczęsny fenomenalnie obronił.