Alytiskai – zwycięzcy drugiego etapu Pucharu Polski (FOTO)

W grupie juniorów i kobiet U-18 (II liga) wzięło udział dziesięć drużyn z Polski, Czech i Litwy, podzielonych na dwie grupy po pięć drużyn. Juniorska drużyna Alytus i Daugai zajęła trzecie miejsce w grupie i kontynuowała walkę o miejsca od 5 do 8. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna juniorów zajęła ósme miejsce.

W III lidze bardzo dobrze spisali się młodzi kajakarze z Olity w grupie dziecięcej U-14. Alytiskai odniósł dwa zwycięstwa w konkursie grupowym i zajął pierwsze miejsce. Mecz półfinałowy miał zostać rozegrany z kajakarzami z Lešna. To mocna drużyna, ale nasi młodzi sportowcy wytrzymali presję fizyczną i psychiczną i zwyciężyli, uzyskując prawo do udziału w finale o tytuł zwycięzcy.

W finale zawodniczki Alytis zmierzyły się z rówieśnikami z Kalisza. To był trudny ostatni mecz. Zespół Alytus, dowodzony przez swojego kapitana i lidera Vakarisa, zwyciężył i został zwycięzcą drugiej rundy Pucharu Polski Canopy w 2024 roku. Puchar Polski Canopy rozgrywany jest w czterech etapach. Alytis wygrała już dwa etapy i jest liderem w swojej kategorii wiekowej.

W drużynie grali Vakaris Sukackas, Pijus i Adrijus Baranauskas, Gustas Supranavičius z Aly, Aivaras Jonauskas i Martynas Gecevičius z Dźwiny. Trenerami drużyny są Rimas Sukackas i Kęstutis Dambrauskas.

W najmłodszej grupie „Panda” rywalizowały dzieci do 12 roku życia. Dla większości naszych młodych zawodników były to pierwsze zawody w życiu. Gra była bardzo nierówna. Jeden wygrywa mecz, drugi przegrywa. W rankingu końcowym uplasowało się na czwartym miejscu. Najmłodszy zawodnik w drużynie ma dziewięć lat.