Testowanie nowoczesnych systemów radarowych: Rosjanie rozpoczęli manewry wojskowe na granicy z Polską.
Dołącz do zespołu technology.lt!
Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.
Zainteresowany?
Wypełnij ten formularz!
Rosja prowadzi ćwiczenia radarowe w obwodzie kaliningradzkim. Żołnierze Władimira Putina do monitorowania nieba korzystają z potężnych stacji radarowych Gamma i Nebo. Monitorowany zasięg tego najnowszego systemu radarowego wynosi 500 kilometrów.
Poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.
„W obwodzie kaliningradzkim kontynuowane jest szkolenie taktyczne z udziałem jednostek pułku obrony powietrznej Floty Bałtyckiej, wyposażonych w nowoczesne stacje radarowe Nebo i Gamma” – powiedział przedstawiciel Zachodniego Okręgu Wojskowego podpułkownik Siergiej Zibinski z rosyjskiego Armia. .
Jak dodaje rosyjska armia, podczas manewrów żołnierze będą musieli przygotować stacje radarowe i dobrze zamaskować pozycje bojowe. W przypadku ogłoszenia alarmu bojowego ich zadaniem będzie identyfikacja obcych statków powietrznych na niebie, ustalenie kraju ich posiadania i przekazanie otrzymanych informacji najwyższym stanowiskom dowodzenia. Stacje radarowe będą uzbrojone w rakiety przeciwlotnicze S-400.
Stacje radarowe będą mogły monitorować przestrzeń powietrzną w odległości kilkuset kilometrów. Informacje o sytuacji pogodowej ze wszystkich jednostek radarowych są natychmiast przesyłane do punktów kontrolnych.
W ćwiczeniach bierze udział około 100 żołnierzy oraz 30 jednostek uzbrojenia i sprzętu specjalnego.
Nebo to jeden z najpotężniejszych radarów mobilnych w Rosji. Jego zasięg wynosi 500 km. Radar rozmieszczony w obwodzie kaliningradzkim próbuje „szpiegować” niebo 7 krajów: Białorusi, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji.
Nawiasem mówiąc, obwód kaliningradzki jest najbardziej zmilitaryzowanym terytorium Federacji Rosyjskiej. W regionie znajdują się także cztery lotniska wojskowe.
Zabrania się powielania informacji przygotowanych przez MTPC w narzędziach informacji publicznej oraz na stronach internetowych bez pisemnej zgody przedsiębiorstwa publicznego „Centrum Popularyzacji Nauki i Techniki”.
uwagi
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”