Europa ma zapomnianego asa w rękawie.
Dołącz do zespołu technology.lt!
Darmowy grafik, zarobki, wiele ciekawych zajęć. Nie jest wymagane żadne doświadczenie, wystarczy zapał.
Zainteresowany? Wypełnij ten formularz!
„Nic tak nie prowokuje Putina jak słabość” – powiedział zmarły amerykański senator John McCain po inwazji Rosji na Krym. Rosyjski prezydent nie wierzy w zdolność Europy do samoobrony. Dlatego często jej grozi. Ale ona ma as w rękawie – Trójkąt Lubelski. To nie spodobało się Putinowi.
Zapomniany przez wielu sojusz Polski, Litwy i Ukrainy może stać się nową nadzieją i podstawą bezpieczeństwa dla kontynentu – jeśli w końcu się obudzi i odda głos niedocenianym krajom.pisze polski portal”Onetu„.
Najważniejsze pytanie brzmi: czy Europa jest gotowa stawić czoła groźbie nowych rosyjskich inwazji na jej terytorium? Jest to szczególnie istotne w obliczu możliwości powrotu Donalda Trumpa do Białego Domu. W rezultacie Europa mogłaby stawić czoła rosyjskiemu atakowi bez wsparcia USA. Po ogromnych inwestycjach w „miękką siłę” w celu budowania stosunków z Kremlem, Europa odczuwa obecnie ogromny brak „twardej siły” w obliczu odwetowej i agresywnej Rosji.
W artykule opublikowanym w „Przeglądzie NATO” czeski prezydent Pavel nakreślił trzy podstawowe zadania europejskiej obronności. Pierwszy to natychmiastowe zwiększenie produkcji w najważniejszych segmentach europejskiego przemysłu obronnego.
Drugi to wzmocnienie zdolności bojowych poszczególnych armii europejskich, a trzeci to zdecydowane przeciwstawienie się działaniom informacyjnym Kremla, mającym na celu uniemożliwienie realizacji dwóch pierwszych etapów.
Jest to sygnał, że zmiany już trwają NATO rozpoczęło budowę bazy wojskowej w Rumunii. Będzie nawet większa niż amerykańska baza w Ramstein w Niemczech, pochodząca z czasów zimnej wojny.
Oprócz, kilka krajów buduje fabryki broni na Ukrainiektóry sam w sobie ma silne tradycje w zakresie broni z czasów radzieckich. Jeśli dodamy do tego masowe zakupy polskiej broni, sugeruje to, że Trójkąt Lubelski odpowiada latom 20. XX w. Trójstronny sojusz Polski, Litwy i Ukrainy został zawarty i może stać się w przyszłości filarem bezpieczeństwa europejskiego.
uwagi
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”