Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu, inspirowanego sztuką „Sen nocy letniej” V. Szekspira, jest chaos, dlatego zachwyci on swoją kolorystyką kwiatów i odważnymi gatunkami roślin nawet na pierwszy rzut oka niepasującymi do siebie.
Według Kristiny Ivančenko, projektantki i twórczyni przyjęć kwiatowych organizowanych w rezydencji, „tego lata dekorujemy rezydencję nie tylko kwiatami, ale także dużą ilością warzyw, owoców, ziół i różnych ziół. W ogrodach kwiatowych piękno kwiatów warzywnych i liści nagle wyłania się spośród wielokolorowych kwiatów.” „Na przykład wśród jaskrawo zabarwionych petunii, dyni królewskich, dużych rabarbarów, sierpowatych pomidorów, kłujących karczochów i poziomek. W tym roku każdy ogród kwiatowy, ozdoba czy zakątek rezydencji odsłania niepowtarzalny, „szekspirowski” harmonijny chaos roślinny – o głównej idei tegorocznego festiwalu opowiada dyrektor kreatywna dworku.
W tym roku Festiwal Kwiatów jak zwykle zaskoczy kreatywnymi rozwiązaniami i odkryciami. Oprócz harmonijnego zestawu kwiatów i warzyw, szczególną uwagę w tym roku przywiązuje się do dekoracji obiektów zabytkowych, gdzie instalacje kwiatowe wznoszą się na wysokość kilkudziesięciu metrów i fascynują najbardziej różnorodną kolorystyką i perspektywą kwiatów. Mottem festiwalu jest „Amor vincit omnia”, co po łacinie oznacza „Miłość zwycięża wszystko”. Jedno z najsłynniejszych na świecie powiedzeń rzymskiego poety Wergiliusza pojawi się tego lata na terenie dworu w formie imponującej rzeźby kwiatowej o długości 40 metrów i wysokości 6 metrów, bo to miłość tworzy harmonię w chaosie świata. te wakacje. i łączy to, co na pierwszy rzut oka do siebie nie pasuje.
Czwarty Festiwal Kwiatów zapewni całodniową rozrywkę dla całej rodziny aż do zmroku jesieni, łącząc szekspirowską rozrywkę, miłość, intrygę, dramat, muzykę, śmiech i oczywiście magię życia rezydencji otoczonej milionami kwiatów. Na terenie kompleksu ponad 30 zabytkowych budynków dworskich będzie można zwiedzać dawne warsztaty rzemieślnicze i techniczne, oglądać i jeździć zabytkowymi samochodami i powozami, przebierać się w stroje dworskie i uwieczniać XIX wiek. w stylu studia fotograficznego, odkryj miejsca takie jak Panoptykon, Bausmių rysys, gabinet lekarski, wystawy starych zegarów i automatów do gier. Będziesz także zaskoczony odrodzeniem się tradycji sokolniczych, wpisanych na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO oraz tresowanymi ptakami drapieżnymi. Małych gości dworku zachwycą mieszkańcy folwarku, zabytkowa karuzela, kolorowy zamek kwiatowy, wesołe świąteczne postacie oraz słynny mieszkaniec dworu – wielbłąd.
Dwór Pakruojo to nie tylko największy zespół dworski na Litwie, ale także jeden z 18 najatrakcyjniejszych obiektów turystyki kulturalnej w Europie, „Obiekt Turystyczny Roku 2018, 2019, 2021” Litwy, co roku organizowane są tam wyjątkowe festiwale kwiatów i światła rok. i odtworzono budynki z XIX w. Aleja. – Aleja XX w. przeżycia i chwile życia dworskiego.
„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.