Z Polski – z cennymi medalami i nagrodami >> Sportas.info

Młodzi sportowcy wileńskiego klubu karate tradycyjnego „Lūšis” z sukcesem wzięli udział w międzynarodowym turnieju w Polsce „Wratislava Cup 2012”

Pierwsze miejsce zajęła G. Tunaittė, a trzecie A. Tunaittė.

Z Polski – z cennymi medalami i nagrodami >> Sportas.info

W turnieju Wratislava Cup 2012 wzięło udział 400 zawodników z 31 klubów z Polski, Czech, Litwy i Ukrainy.Uczniowie „Lūšie” wrócili z Polski z 4 złotymi, 2 srebrnymi i 2 brązowymi medalami.

Gabija Tunaitytė (kumite indywidualne), Mantas Cibulskis (kumite indywidualne), Hermis Dranevičius (kumite indywidualne) i Julius Jonytis (kata indywidualne) zdobyli złote medale w swoich grupach wiekowych i umiejętnościowych, a Simas Mukauskas (kata indywidualne) i Domantas zostali wicemistrzami. Gabalis (kumite indywidualne), a brązowe medale zdobyli Nojus Albertavičius (kata indywidualne) i Austėja Tunaitytė (kumite indywidualne).

Pozostali zawodnicy z „Lūšia” również walczyli dobrze, wystarczyło im tylko trochę szczęścia i umiejętności, aby stanąć na podium. Ben Mockus dotarł do półfinału zawodów kumite, ale przegrał w tym momencie dwie pozostałe walki. W półfinale przegrał ze swoim klubowym kolegą panem Cibulskisem, a w małym finale z Polakiem. Austėja Tunaitytė również zajęła czwarte miejsce w kata. Z miejsc 5-8 w tej kategorii zadowoleni byli także Cibulskis i Justas Jurgelaitis.

Organizatorzy zawodów nie tylko uhonorowali zawodników dyplomami i medalami. Zwycięzcy otrzymali także wspaniałe nagrody: systemy audio, magnetofony, różnorodne akcesoria komputerowe oraz szereg innych praktycznych upominków.

„Udział w tym turnieju jest efektem naszej starej przyjaźni i współpracy, która trwa od 1994 roku. Jesteśmy klubem partnerskim, więc organizatorzy pokrywają dużą część wydatków naszych zawodników” – powiedział Giedrius Dranevičius, założyciel „Lūšies”, Prezes Litewskiego Związku Karate Tradycyjnego – Nasi sportowcy na tle ogólnoeuropejskim prezentują się naprawdę dobrze, czego dowodem jest nie tylko liczba zdobytych medali, ale także fakt, że troje Litwinów zdobyło nagrody w kategorii najmłodszych początkujących dzieci. Nawet trzy z czterech zawodniczek, które wystąpiły w półfinale zawodów kumitė juniorów, to reprezentantki Litwy. To samo tyczy się dziewcząt w tym wieku: z trzech nagród dwie przypadły Litwinkom.”

Według G. Dranevičiusa poziom karate tradycyjnego znacząco wzrósł w ciągu ostatnich 10 lat.

„Miałem okazję rozmawiać z innymi trenerami i sędziami z Polski i Czech. Nasze opinie były takie same: dziś poziom karate tradycyjnego wśród dzieci i młodzieży jest bardzo wysoki – powiedział dyrektor „Lūšia”. – Ponad rok. W ciągu ostatnich 10 lat sport ten osiągnął zupełnie nowy poziom jakościowy. Zawodnicy, jak poprzednio, są doskonale przygotowani nie tylko fizycznie, ale także technicznie. Dzieci i młodzież wykazują się wysokimi umiejętnościami technicznymi i silnym duchem walki. Niezależnie od tego dynamiki walki, sportowcy okazują sobie nawzajem szacunek, rywalizując w pokazie umiejętności, a nie czystej siły fizycznej. Konkurencja w Europie jest ogromna, a poziom młodych zawodników z roku na rok wzrasta, dlatego bardzo ważne jest, aby trenerzy stale podnosić swoje kwalifikacje i nie przesiadywać rok po roku w swoich salach. Oczywiście dotyczy to również sportowców. Silnym i konkurencyjnym zespołem z małego kraju możemy pozostać jedynie poszerzając horyzonty, pogłębiając wiedzę i zdobywając coraz większe doświadczenie. »

Więcej nowości z kategorii Pierścionek

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *