Moja Farma – w tym tygodniu wszystkie drogi prowadzą do Hanoweru

Hanower. Korki przed wejściami na targi Agritechnica 2023, zatłoczone parkingi dla samochodów osobowych i autobusów, tłumy ludzi w pawilonach – tak właśnie dzieje się w tym tygodniu na międzynarodowych targach maszyn i technologii rolniczych w Hanowerze.

Ponadto wystawa odbywa się co dwa lata, w tym roku odbywa się po czteroletniej przerwie. Wydarzenie, które rozpoczęło się w niedzielę 12 listopada, potrwa do soboty 18 listopada.

Jednak główny organizator wystawy, DLG (Niemiecki Związek Rolniczy), spodziewa się, że w ciągu tygodnia wystawę odwiedzi około 400 000 osób. gości z całego świata, wydaje się jednak, że liczby te zostaną znacznie przekroczone, ponieważ rolnicy z całego świata, w tym z Litwy, gromadzą się, aby poznać najnowsze technologie i znaleźć rozwiązania odpowiednie dla swoich gospodarstw. Znajomość trendów i kierunków rozwoju inżynierii rolniczej i przemysłu jest istotna także dla przedstawicieli nauki, instytucji doradczych i firm handlu technicznego.

Biowersja 23 09 01 m7

Wystawę odwiedza także wielu litewskich rolników. Wśród nich członkowie spółdzielni „Joniškios aruodas” (od prawej): bracia Kristijonas i Justas Mikėnai, Gediminas Žebrauskas i Podobnie jak Bajarska. Według rolnika G. Žebrauskasa na wystawę powinni przyjechać wszyscy związani z rolnictwem, bo to raj technologii i innowacji.

Dziekan Wydziału Inżynierii Akademii Rolniczej VMU prof. Rolandas Domeikas i prof. Eglė Jotautienė interesowała się wystawą inteligentnymi rozwiązaniami inżynieryjnymi i robotyką, ale przyznała, że ​​po czteroletniej przerwie jej oczekiwania nie zostały spełnione, gdyż szybko przeglądając pawilony nie znalazła żadnych wyjątkowych innowacji.

Stoiska wiodących producentów maszyn rolniczych cieszą się dużym zainteresowaniem rolników z całego świata, gdzie odbywają się intensywne, zbiorowe i osobiste prezentacje innowacji dla rolników z każdego kraju.

Osiągnięto nowe rekordy

Według DLG wydarzenie gromadzi zdecydowaną większość liderów rynku i czołowych ekspertów w sektorze maszyn i technologii rolniczych, reprezentujących ponad 2800 firm z 52 krajów. Ich wystawy w 24 pawilonach zajmują powierzchnię ponad 400 000 metrów kwadratowych.

„Wszystkie powierzchnie wystawiennicze zostały zajęte dopiero po raz kolejny, potwierdzając, że Agritechnica 2023 to największa na świecie wystawa maszyn i technologii rolniczych, przestrzeń prezentacji innowacji, ważne miejsce spotkań przedstawicieli tej branży, nawiązania nowych kontaktów i osobistych dyskusji” , powiedział dyrektor wykonawczy DLG Tobias Einchberg (Tobijas Einchberg) na międzynarodowej konferencji prasowej.

Innowacyjne techniki, technologie i rozwiązania dla rolnictwa prezentuje 980 firm niemieckich (35%) i 1831 firm zagranicznych (65%), co zdaniem organizatorów stanowi nowy rekord Agritechnicy pod względem udziału międzynarodowego.

Najwięcej firm z Włoch (351 firm), Chin (182), Turcji (159), Holandii (141), Francji (106), Indii (81), Polski (73), Austrii (67), Wielkiej Brytanii (59) ) i Stany Zjednoczone (57).

Jednym z najbardziej imponujących obiektów ekspozycji jest tzw. wielofunkcyjny pojazd modułowy, stworzony przez niemiecką firmę Nexat. układ traktorowy (Nexat-Systemtraktor), który może być stosowany do wszystkich prac ogrodniczych: od uprawy roli i siewu po ochronę roślin i zbiór

Kolejnym rekordem jest wzrost liczby stoisk narodowych. W tym roku założyły je firmy z 23 krajów, reprezentujących trzy kontynenty. Nowością w tym roku są stoiska narodowe Holandii, Irlandii Północnej, Szwecji, Ukrainy, Nebraski i Tajwanu. Na przykład 16 firm prezentuje różne rozwiązania techniczne na stoisku narodowym Ukrainy.

Stoisko ukraińskich firm jest jednym z sześciu stoisk narodowych prezentowanych w tym roku na targach po raz pierwszy.

W centrum uwagi jest ekologiczna produktywność

Głównym tematem tegorocznej wystawy jest „zielona produktywność”, czyli największą uwagę poświęca się rozwiązaniom i technologiom, które przyczyniają się do zwiększenia produktywności, wydajności, zużywając mniej zasobów, a jednocześnie chroniąc środowisko i przyrodę. Nie tylko program techniczny wystawy skupia się na harmonizacji produktywności i ekologii, ale także odbywające się tam międzynarodowe fora, konferencje i seminaria, podczas których prezentacje wygłasza około 450 prelegentów i ekspertów.

Gytis Slavinskas (po lewej), przedstawiciel Bednara na Skandynawię, kraje bałtyckie i Białoruś oraz Skirmantas Diliautas, szef grupy produktów Agrokoncerno technika, przedstawili litewskim rolnikom nowości czeskiej firmy „Bednar”. Do najważniejszych nowości zaliczają się kaseta Bednara Matadora oraz występ na żywo Bednara Directo. siewniki

Tradycyjnie obchodzony jest także Międzynarodowy Dzień Rolnika. Tym razem w centrum uwagi są Francja i Polska. Nowością w tym roku jest także nowa platforma „Inhouse Farming – Feed & Food Show” stworzona przez DLG, skupiająca się na niezależnej produkcji żywności przyszłości. Dostawcy i promotorzy akwaponiki, alternatywnych białek, systemów i technologii rolnictwa pionowego i komórkowego zaprezentują nie tylko swoje produkty, ale także perspektywy „od pola do stołu”, innowacje i możliwości biznesowe, ściśle powiązane z praktykami rolniczymi.

W programie wystawy przewidziano sześć ceremonii wręczenia nagród. Ogłoszono także zdobywców złotych i srebrnych medali wystawy „Ciągnik Roku 2024”, Laureaci konkursu „Maszyny Rolnicze 2024”.

Nowy produkt firmy Väderstad dla zrównoważonego rolnictwa – TopDown 400-700 z wyposażeniem E-Services, które automatycznie mapuje elementy robocze (talerze, zęby, zespół równający i wał ugniatający) bez zatrzymywania napędu, biorąc pod uwagę rodzaj gleby lub charakterystykę pola

W tym roku do nagrody Agritechnica Innovation Awards zgłoszono 251 zgłoszeń, z czego 218 zostało przyjętych do konkursu i znalazło się na liście innowacji targów. Z tej listy Komisja ds. Innowacji DLG przyznała jedną złoty medal i 17 wystaw – srebrne medale.

Oprogramowanie czujnika 3A trzech firm Amazone, AgXeed i Claas, które zdobyło srebrny medal na targach, ma znaczenie dla rozwoju i rozwoju technologii autonomicznych

Autorka: Gitana Kemezienė

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *