Co dokładnie oznacza poprawa szybkości Internetu dla kraju?

„Ten międzynarodowy test szybkości Internetu przeprowadzany jest co kwartał, dzięki czemu wyraźnie widać postęp krajów i poszczególnych dostawców Internetu. Ale nie chodzi tylko o to, kto ma najszerszą sieć czy szybszy Internet, ale także o ogólny postęp gospodarczy kraju. Chyba nikt nie zaprzeczy, że nowe technologie od zawsze były ważnym motorem produktywności, a co za tym idzie rozwoju gospodarczego, dzięki czemu ich rozwój staje się przewagą konkurencyjną wielu krajów. Nawet Singapur, który znajduje się na szczycie Ookla rankingu, a co jest nierozerwalnie związane z najnowocześniejszą technologią. Trudno sobie wyobrazić, że kraj ten byłby w tym miejscu, w którym jest dzisiaj, gdyby infrastruktura internetowa – zarówno pod względem turystyki, jak i rozwoju zaawansowanych technologii – nie była dobrze rozwinięta .

Nie mówię już o tym, że firma Ericsson oferująca różne rozwiązania dla rynku telekomunikacyjnego przeprowadziła już badanie, z którego danych wynika, że ​​podwojenie prędkości Internetu zwiększa PKB o 0,3 proc. Dodatkowo 10-procentowy wzrost penetracji Internetu szerokopasmowego. punktów PKB wzrasta o 1 proc. Dzieje się tak z kilku podstawowych powodów: różne czasochłonne procesy stają się prostsze i szybsze, co zwiększa produktywność pracowników i mogą oni jednocześnie tworzyć więcej usług lub produktów. Dodatkowo większa penetracja Internetu zwiększa dostępność usług edukacyjnych i zdrowotnych. , a zdrowy i wykształcony naród nieuchronnie zwiększa PKB kraju” – zauważa T. Burovas.

Według niego lepszy Internet prowadzi także do rozwoju e-commerce, a wnioski wyciągnięte podczas pandemii pokazały, że ci, którzy potrafili szybko dostosować się do nowych warunków rynkowych i skorzystać ze stosunkowo dużej dostępności Internetu w naszym kraju i wiedzy informatycznej użytkowników.

„Kiedy słyszymy o podobnych wskaźnikach prędkości Internetu, oczywiście najpierw egoistycznie myślimy, że odtąd będę mógł wygodniej grać w gry komputerowe czy oglądać ulubione filmy, ale nie myślimy o tym, w jakim stopniu wpłynie to na innych obszary naszego życia. Przecież operatorzy telekomunikacyjni inwestując w infrastrukturę łączności internetowej przyczyniają się do pojawienia się w kraju nowych technologii, bo startupy mogą przyciągać nowe inwestycje, a Litwa w dalszym ciągu słynie ze swoich osiągnięć naukowych. Dlatego też nie przestawajcie też pracować: w ostatnich latach zainwestowaliśmy już ponad 20 milionów w odnowę i rozwój naszej sieci.eur, przeznaczyliśmy także środki na odnowę sieci w przyszłości, bo wyraźnie widzimy, jak ta inwestycja się opłaca wyłączony. Jeśli nie pod względem PKB w najbliższej przyszłości, to chociaż szybkiego Internetu dla naszych klientów” – mówi T. Burovas.

17 kwietnia Według raportu firmy Ookla w rankingu Internetu szerokopasmowego Litwa awansowała o jedno miejsce i zajęła 38. miejsce ze średnią prędkością pobierania danych na poziomie 93,77 Mb/s. Na pierwszym miejscu znalazł się znacznie szybszy Internet Singapuru – 235,40 Mb/s, Polska zajęła 30. miejsce, Estonia – 61. i Łotwa – 53. miejsce. Najszybszy szybki Internet jest w Kłajpedzie – 101,74 Mb/s, a następnie w Wilnie i Kownie.

„Cgates” zapewniła najwyższą średnią prędkość pobierania na Litwie wynoszącą 151,33 Mb/s, „Telia” pozostała na drugim miejscu z 98,38 Mb/s, a na dole rankingu znalazły się „Tele2” i „Bitė” – ich średnia prędkość pobierania wyniosła 22,45 Mb/s i 19,04 Mb/s, odpowiednio.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *