Litwini tego lata nie oszczędzali: w samej Polsce wydali prawie 11 milionów. euro

Koszty podróży tego lata osiągnęły rekordową wysokość

Z danych aplikacji wynika, że ​​w okresie od maja do lipca Litwini wydali aż 41% na wyjazdy zagraniczne. więcej pieniędzy niż w zeszłym roku. O jedną dziesiątą wzrosła także kwota wydana przez Litwina, osiągając w tym roku 500 euro. Litwini częściej płacili za granicą: średnio klient płacił za towary i usługi 24 razy.

Rekordowe trendy wydatków na podróże są podobne w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej: Polacy wydali na podróże 68%. więcej niż przed rokiem, Rumuni – 64%, Bułgarzy – 81%, Węgrzy wydali więcej niż przed rokiem o ponad 100%.

Większość Litwinów na tegoroczne wakacje wybrała sąsiednią Polskę i Łotwę. W porównaniu z ubiegłym rokiem najbardziej wzrosła popularność Polski, którą latem odwiedziło 50 proc. odwiedzających. więcej Litwinów. Nieznacznie w dół jest także Łotwa, gdzie tego lata odbyło się 45% wydarzeń. więcej Litwinów niż w roku ubiegłym. Niemcy, Włochy, Francja, Dania, Holandia i Turcja straciły popularność na rzecz Polski i Łotwy.

W Polsce – nie tylko na zakupy, ale także na relaks

Litwini wydali w Polsce w okresie od maja do lipca prawie 11 mln euro, czyli 52 proc. więcej niż w zeszłym roku. W ślad za Polską pod względem wydanych kwot w tym roku podążyły Hiszpania, Włochy, Niemcy, Francja i Stany Zjednoczone. Choć Łotwa przyjęła wielu Litwinów, wydali oni niecałe półtora miliona euro, czyli 57 proc. więcej niż o tej samej porze roku ubiegłego.

Najaktywniej za granicę podróżują osoby w wieku 25-34 lata. Litwini. Litwini przebywający na wakacjach wydają najwięcej pieniędzy na zakupy i wydatki na podróże (bilety podróżne, transport, rezerwacje hoteli, wynajem samochodu). Nieco mniej pieniędzy wydano na restauracje, sklepy spożywcze, różne usługi i rozrywkę.

Wzrosły także wydatki urlopowiczów na litewskim wybrzeżu: w okresie od maja do lipca Litwini wydali 13 proc. więcej niż o tej samej porze roku ubiegłego. Wydatki Litwy najbardziej wzrosły w tym roku w miastach Połąga i Kłajpeda, natomiast w miejscowościach wypoczynkowych Neringa spadły o prawie jedną piątą. Większość pieniędzy wydanych na plaży wydano na rozrywkę, restauracje, kawiarnie i bary oraz różne usługi.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *