Nowa moda na bogatych: pozostawienie spadkobierców bez spadku – Respublika.lt

łączne. zdjęcie kom

Kirk Douglas (Kirk Douglas)

Legendarny aktor, który zmarł w 2020 roku. W lutym w wieku 103 lat zapisał swój majątek różnym organizacjom, m.in. teatrowi noszącemu jego imię, szpitalowi dziecięcemu, centrum dziecięcemu i uniwersytetowi, aby móc pomagać studentom z biednych rodzin. rodziny. Choć przyczyny takiego czynu nie zostały podane do wiadomości publicznej, wydaje się, że Kirk Douglas zdecydował, że jego dorosłe dzieci mogą zająć się sobą. Nie można tego kwestionować, ponieważ trzej synowie aktora (czwarty, Erik, zmarł w 2004 roku) to dość znane osoby i najwyraźniej nie mniej zamożne niż ich ojciec. Michael jest znanym aktorem, Joel i Peter są producentami. Przez całe życie Kirk Douglas wspierał różne instytucje naukowe, ośrodki medyczne i inne organizacje niekomercyjne. Jej fundusze zostały przeznaczone na remont placów zabaw dla dzieci, utworzenie ośrodka dla bezdomnych kobiet i finansowanie domów dziecka.

Skąpy

Kultowy brytyjski artysta nie zamierza także przekazywać dużych sum swoim sześciu spadkobiercom. Z pewnością kieruje się własnymi motywami. Piosenkarz jest pewien, że wraz ze zbliżaniem się końca jego ziemskiego życia jego konta bankowe będą po prostu puste. Jak mówi Sting, ma wiele różnych zobowiązań finansowych, a wydatki są ogromne. Ponadto opłaca pensje prawie stu osobom, które dla niego pracują.

Ashtona Kacerisa i Milę Kunis
(Ashton Kutcher, Mila Kunis)

Nie nazwałbyś tej hollywoodzkiej rodziny właścicielami niezliczonych fortun, ale nie należy ona też do biednych. Ich dzieci są jeszcze małe, ale znani rodzice już ogłaszają, że nie zamierzają pozostawiać im spadku. Zdaniem aktorów duża ilość pieniędzy demotywuje, dzieci nie czują już potrzeby tworzenia czegoś w życiu. W najlepszym przypadku Estonas i Mila są gotowe zostać inwestorami, jeśli dzieci wymyślą biznesplan godny uwagi rodziców.

Nigelle Lawson (Nigelle Lawson)

Słynny kucharz, brytyjski dziennikarz i prezenter telewizyjny postanowił zaprzestać wspierania dzieci po ukończeniu studiów. Nigella uważa, że ​​jej dzieci, Kozima i Bruno, nie powinny otrzymywać wsparcia finansowego, ponieważ zbyt duże bogactwo niszczy osobowość. To prawda – dodaje – że nie pozwoli, żeby córka i syn głodowali, ale nie mogą liczyć na spadek, muszą nauczyć się zarabiać na siebie. Sama Nigella osiągnęła wszystko w życiu dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości.

Philippe’a Seymoura Hoffmana
(Philip Seymour Hoffman)

Był niegdyś jednym z najwybitniejszych i najbardziej szanowanych aktorów, słynącym z wyjątkowych ról drugoplanowych i charakterystycznych, umiejętności wcielania się w różnorodnych bohaterów i ekspresyjnego odkrywania ich charakterów.

w 2014 roku zmarł w wyniku przedawkowania silnych narkotyków, a wszystkie jego oszczędności, 35 milionów dolarów, które Philip Seymour Hoffman zostawił dziewczynie, z którą spotykał się przez ostatnie kilka lat. Aktor bał się, że trójka jego dzieci, otrzymawszy duże sumy pieniędzy, wstąpi w szeregi „złotej młodzieży” i po prostu wszystko potępi.

Jerzego Lucasa

Twórca „Gwiezdnych Wojen” zgromadził miliardową fortunę, ale nie zamierza zostawić jej czterem spadkobiercom. Według niego żyją już wygodnie, mają wszystko, a wiele dzieci na świecie nie ma nawet możliwości się uczyć. George Lucas założył fundację charytatywną Edutopia, której działalność związana jest z edukacją i innowacjami w szkołach. Ponadto reżyser przekazuje pieniądze na budowę muzeów i pomników oraz wspiera Uniwersytet Południowej Kalifornii, gdzie studiował. W swoich działaniach kieruje się akcją filantropijną „Danie Przysięgi” zainicjowaną przez Warrena Buffeta i Billa Gatesa. Ci, którzy się przyłączą, obiecują przeznaczyć co najmniej połowę swojego majątku na cele charytatywne, za życia lub zgodnie z wolą. Łukasz najwyraźniej wybrał pierwszą opcję.

Andrew Lloyda Webbera

Autor muzyki do kultowych musicali „Upiór w Operze” i „Koty” ma około 820 milionów. dorobił się fortuny, której kompozytor nie zamierza jednak przekazywać pięciorgu dzieciom. Marzy o tym, aby samodzielnie odnieśli sukces w życiu, dlatego swoje oszczędności chce przeznaczyć na wspieranie młodych muzyków i projektów muzycznych. To prawda, otwarcie przyznał, że jego żona będzie musiała zarządzać pieniędzmi, ponieważ nie ma wątpliwości: Madeleine z pewnością go przeżyje.

Andrzeja Carnegiego

Amerykański przemysłowiec, magnat stalowy i właściciel ogromnej fortuny porównywalnej z Rockefellerami, nawet nie zamierzał oddać spadku żonie i dzieciom. Uzasadnił tę decyzję filozoficznie, napisał plan „Ewangelia bogactwa”, w którym wyjaśnia, dlaczego nieprzyzwoicie jest umierać bogatym. Według jego biografa Bertona J. Hendrika kwota wydana na cele charytatywne przez Andrew Carnegie wynosi 350 000 000 dolarów.

Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *