W skład komisji wchodziło 5 ekspertów: profesor Aaron Carroll z Indiana University School of Medicine, Austin Frakt, dyrektor Center for Partnered Evidence-Based Policy Resource, ekonomiści zajmujący się zdrowiem Craig Garthwaite i Uwe Reinhardt oraz dr Ashish Jha, badanie dyrektor. Globalny Instytut Zdrowia Harvarda.
Kanada przeciwko Wielkiej Brytanii
W Kanadzie rząd finansuje ubezpieczenie zdrowotne, ale sektor prywatny zapewnia również dużą opiekę. Wielu pracujących Kanadyjczyków ma dodatkowe ubezpieczenie osobiste umożliwiające opłacenie leków na receptę, usług dentystycznych i usług okulistycznych. Rząd płaci około 70 proc. całkowite koszty opieki zdrowotnej.
Rząd Wielkiej Brytanii finansuje opiekę i zapewnia ją za pośrednictwem Narodowej Służby Zdrowia. Większość usług obywatelskich jest bezpłatna, ponieważ system jest finansowany z podatków, chociaż istnieje również sektor prywatny. Około 10 procent Brytyjczyków kupuje ubezpieczenia prywatne, a wydatki rządowe stanowią ponad 80 procent. całkowite koszty opieki zdrowotnej.
Kanada i Wielka Brytania są dość podobne pod względem wydatków, wydają nieco ponad 10% na opiekę zdrowotną. Produkt krajowy brutto (PKB). Jednak jeśli chodzi o dostępność, Wielka Brytania ma krótszy czas oczekiwania i niższe ceny.
Werdykt komisji to 4 dla Wielkiej Brytanii i 1 dla Kanady.
W Stanach Zjednoczonych prywatne ubezpieczenie zapewniane jest w ramach zatrudnienia, natomiast państwowy Medicaid jest przeznaczony dla osób o niskich dochodach. Ubezpieczenie prywatne zapewniane jest za pośrednictwem giełd utworzonych na mocy ustawy o przystępnej cenie. W Stanach Zjednoczonych szpitale są prywatne, z wyjątkiem tych prowadzonych przez Veterans Health Administration.
Podstawowa opieka w rządowych szpitalach Singapuru jest tania. Pracownicy wpłacają około 37 procent autoryzowanego konta oszczędnościowego. wynagrodzenia za opiekę zdrowotną, mieszkalnictwo, ubezpieczenia, inwestycje czy edukację. Rząd wykorzystuje dużą siłę nabywczą, aby utrzymać wydatki na leki na jak najniższym poziomie.
Singapur wydaje na opiekę zdrowotną znacznie mniej (4,9% PKB) niż Stany Zjednoczone (19,2% PKB).
Werdykt komisji to 4 dla Stanów Zjednoczonych i 1 dla Singapuru.
Francja kontra Austria
Australia oferuje bezpłatną opiekę szpitalną w szpitalach publicznych. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu możesz zdecydować się na leczenie w szpitalach prywatnych. Rząd zwraca koszty ponad 85 procent pacjentów leczonych prywatnie. ambulatoryjne i 75% kosztów usług medycznych.
We Francji każdy ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego, którego sprzedaż zapewnia niewielki fundusz, finansowany w dużej mierze z podatków. Ubezpieczenie publiczne pokrywa od 70 do 80 procent. wydatki.
11,8 proc. przeznacza się na francuski system opieki zdrowotnej. PKB, a w Australii – 9 proc. Dostępność i jakość systemów w obu krajach jest doskonała.
Werdykt komisji to 4 dla Francji i 1 dla Austrii.
Szwajcaria kontra Niemcy
W Szwajcarii konieczne jest wykupienie ubezpieczenia oferowanego przez prywatne towarzystwa ubezpieczeniowe. Prawie 30 procent osób otrzymuje dotacje, które rekompensują koszty składek ubezpieczeniowych opartych na składkach uzależnionych od dochodów.
Większość Niemców woli ogólnokrajowy system publiczny. Większość składek jest uzależniona od dochodów i finansowana z dotacji. W prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym nie ma dotacji, ale rząd reguluje wysokość składek ubezpieczeniowych.
Zarówno w Szwajcarii, jak i w Niemczech na system opieki zdrowotnej przeznacza się około 11 procent. PKB.
Werdykt komisji to 3 dla Szwajcarii i 2 dla Niemiec.
Szwajcaria przeciwko Wielkiej Brytanii
Szwajcarski system opieki zdrowotnej jest lepszej jakości, ale droższy. Jest finansowany przez prywatnych ubezpieczycieli, więc jest konkurencyjny. Szwajcaria cieszy się lepszym dostępem i lepszą jakością, aczkolwiek za nieco wyższą cenę. Brytyjski system opieki zdrowotnej zrobił wiele, aby zwiększyć konkurencję między sobą, co poprawiło jakość świadczonych przez niego usług.
Werdykt komisji to 3 punkty dla Szwajcarii i 2 dla Wielkiej Brytanii.
Francja oferuje doskonały poziom dostępu do systemu opieki zdrowotnej i dobry stosunek jakości do ceny.
Amerykański system opieki zdrowotnej, choć uważany za siłę napędową innowacji i wysokiej jakości opieki, jest zaporowo kosztowny.
Werdykt komisji to 3 dla Francji i 2 dla USA.
Francja przeciwko Szwajcarii
W Szwajcarii stosunek jakości do ceny systemu opieki zdrowotnej jest doskonały, nawet jeśli zapewnia go prywatne ubezpieczenie. Szwajcarski system opieki zdrowotnej zapewnia lepszą jakość usług i więcej inwestuje w innowacje prowadzące do lepszego leczenia. Ale Francja ma także aktywa. System opieki zdrowotnej oferuje większą konkurencję między świadczeniodawcami niż w Szwajcarii, finansowanie jest bardziej sprawiedliwe, a sam system jest prostszy.
Werdykt komisji to 3 dla Szwajcarii i 2 dla Francji.
„Ekstremalny gracz. Popkulturowy ninja. Nie mogę pisać w rękawicach bokserskich. Bacon maven. Namiętny badacz sieci. Nieprzepraszający introwertyk.”