W pierwszej relacji – historia rolnika Rūty Puraitė-Kanapecienė. Rūcie udaje się nie tylko pracować w gospodarstwie, koordynować opiekę nad dziećmi, ale także aktywnie komunikować się na portalach społecznościowych. Choć kobieta studiowała fizjoterapię i pracowała jako specjalista, dziś jej codzienność wygląda inaczej – Rūta może jeździć traktorem, jeździć konno, a nawet zająć się nowonarodzonym cielęciem. Dziś młoda kobieta znajduje szczęście i spokój w takim codziennym życiu, a Rūta dzieli się dowcipnymi historiami o swojej pracy w domu i na roli w mediach społecznościowych, czytamy w raporcie.
Kobieta została przyciągnięta do farmy z miłości. Poznawszy mężczyznę swojego życia, który był wówczas rolnikiem, kobieta próbowała zwabić go do miasta. Jednak jak sama twierdzi, bardzo dobrze umieścił ją w gnieździe na farmie i Rūta zgodziła się na ten pomysł. To prawda, że rodzice Rūty byli rolnikami, więc kobieta wiedziała, jakie życie ją czeka. Kobieta w serialu śmiała się, że jej matka zawsze mówiła, że bez względu na to, co zdecydujesz się zrobić, nie kultywuj. Teraz młoda rolniczka cieszy się, że nie poprosiła matki.
Z biegiem lat kobieta coraz bardziej zakochuje się w swojej pracy, cieszy się spokojem, jaki daje jej natura, kocha wszystkie zwierzęta, które hoduje i mówi, że rolnictwo to dla niej terapia. Żona zdradzi w programie swoje plany na przyszłość, ale jej największe marzenie jest proste: wybudować z mężem dom, wychować dzieci i cieszyć się tym dniem.
Na drugiej działce w dzielnicy Pakruoj znajduje się gospodarstwo „Pelaniškiai”. To gospodarstwo można śmiało nazwać inteligentnym, ponieważ posiada sterowany telefonem system karmienia zwierząt gospodarskich i inne inteligentne rozwiązania. Kierownik gospodarstwa Edikas Drupas powiedział, że gospodarstwo zarządza obecnie 1900 hektarami ziemi, a główną działalnością gospodarstwa jest produkcja roślinna i produkcja zwierzęca (dojenie krów). Zdaniem Edika gospodarstwo mieszane to dobre rozwiązanie, ponieważ jedne lata są bardziej sprzyjające produkcji roślinnej, inne zwierzęcej.
W programie właściciel gospodarstwa zaprezentował inteligentne technologie stosowane w gospodarstwie, takie jak obszar udojowy, technologię zaorania gnojowicy oraz sterowany telefonem system karmienia zwierząt. Co prawda na farmie powstają nowe projekty i wkrótce będą tu pracować turbiny wiatrowe i będzie ona wytwarzać własny prąd, z którego część będzie wykorzystywana przez farmę na potrzeby własne, a część będzie starała się sprzedać. Człowiek, który z powodzeniem kultywował przez wiele lat, wysyła również wiadomość do młodszego pokolenia. Mężczyzna podkreślił, że rolnictwo to także biznes, który szybko się modernizuje, zmienia i czeka na obiecujących specjalistów.
„Większość ludzi rozumie, że rolnictwo to nędza, brudne, gnojowe buty… ale nie, to zaawansowana technologia, którą trzeba znać. Dlatego chcemy, żeby wybrali to rolnictwo i nadal jest naszą bazą, jeśli nie mamy co pić ani jeść, nic nam nie będzie potrzebne… – powiedział rolnik.
Odkryj najnowsze technologie, które pomagają rozwijać udaną farmę, czystą miłość do zwierząt i szczęście, jakie można znaleźć na farmie w ostatnim programie tego sezonu „Mission Farm” na portalu Delfi TV.
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”