Rozpoczęła się wystawa „Ką pasėsi… 2023”: na zwiedzających czekają innowacje, targi i rozrywka

W Kownie rozpoczęła się trzydniowa międzynarodowa wystawa rolnicza „Ką pasėsi… 2023”. W akademii czekają na zwiedzających setki najnowocześniejszego sprzętu, kiermasz rękodzieła i różnorodne spotkania ze specjalistami w dziedzinie techniki rolniczej.

Możliwość odkrywania innowacji

Wystawa „Co zasiałeś…” została otwarta po raz 27. W tym roku około 500 uczestników czeka na odwiedzających Akademię Rolniczą Uniwersytetu Witolda Wielkiego, prezentując różnorodny sprzęt rolniczy, handlowców i organizacje pomagające znaleźć najlepsze rozwiązania dla konkretnego gospodarstwa.

„Na wystawie prezentowane są najnowsze technologie, a rolnicy mogą poznać kierunek, w którym wszystko zmierza i jaka wiedza jest potrzebna. Technologia jest bardzo ważna w gospodarstwach, ponieważ pomaga rozwiązać wiele spraw. Przecież jest to możliwe, na przykład nie tylko zebrać i zważyć plon w określonych miejscach, ale także dowiedzieć się, ile dodano nawozu itp. Rzeczywiście, wiele rzeczy można teraz rozwiązać za pomocą technologii, ale oczywiście masz też pamiętać o podstawach agronomii, więc nieprzypadkowo wystawa odbywa się w Akademii Rolniczej VMU” – powiedział na wystawie minister rolnictwa Kęstutis Navickas.

Zdjęcie pułku Zakshensk.

Czego szukają odwiedzający?

Wystawę regularnie odwiedzają tysiące zwiedzających. Mogą za darmo zapoznać się z prezentowanymi nowościami, odkryć coś do swojego gospodarstwa, domu czy posiadłości. O popularności wystawy świadczy również kilkukilometrowy korek, który ciągnie się do Akademii.

„Interesuje mnie, jakie firmy proponują ułatwienie pracy w gospodarstwie rolnym. Teraz szukam techniki, która umożliwi siew bez orki. Mam nadzieję, że w ten sposób oszczędzę paliwo i mniej zanieczyszczę środowisko. odnowiłem traktor, więc musiałem nauczyć się go obsługiwać” – powiedział rolnik Andrius, który przyjechał na samą wystawę z Żmudzi.

Technologia jest bardzo ważna w gospodarstwach, ponieważ pomaga rozwiązać wiele spraw.

„Interesują mnie drony, które mogłyby nawozić pola. Myślę, że to technologia przyszłości, bo wtedy nie trzeba jeździć ciężkimi maszynami po polach, deptać zboża kołami. Poza tym zrozumiałem, że nawożąc pola z dronami, istnieje mniejsze prawdopodobieństwo, że kropelki rozprzestrzenią się na pobliskie tereny”, również odłączył się inny gość na temat zrównoważonego rolnictwa.

Spotkaliśmy kobietę z sadzonką w dłoniach. Powiedziała, że ​​szuka krzewów owocowych w swoim ogrodzie i chce spróbować nowych odmian i gatunków. „Płytkie jagody są bardzo popularne, uprawiam je może z pięć lat. Ale teraz chcę jakąś brzoskwinię, może wyrośnie arbuz, więc szukam jej nasion. Teraz, kiedy kupiłem śnieżną jagodę , czytałam, że jagody mają wiele przydatnych właściwości, więc spróbuję, może się uda” – powiedziała pani Aldona.

Zarówno wiedza, jak i rozrywka

Podczas bezpłatnej wystawy „Ką pasėsi… 2023” zorganizowanych zostanie 47 seminariów, obejmujących szeroki zakres tematyczny – od środków wsparcia dla rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich, zrównoważonych rozwiązań dla upraw i hodowli, produkcji produktów spożywczych z wysokim dodatkiem wartość usług ekosystemowych.

Na zwiedzających czekają także inne wydarzenia: konkurs „Najlepszy młody mechanik samochodowy 2023”; pokaz rozsiewaczy nawozów; międzynarodowe mistrzostwa snycerzy z piłami łańcuchowymi. Po zwiedzeniu trzeciego dnia wystawy będziecie mieli okazję uczestniczyć w dniu otwartym Akademii Rolniczej VMU.

Zdjęcie pułku Zakshensk.

Co trzy dni (30 marca – 1 kwietnia) odbywać się będzie kiermasz rękodzieła i sadzonki, na zwiedzających ekspozycję czekać będą różnorodne atrakcje.

Każdego dnia wystawy bezpłatny autobus będzie kursował z PLC Mega na wystawę co pół godziny.

Zdjęcie pułku Zakshensk.

Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *