Fundusz Modus Asset Management zebrał 85 mln euro, podobnie jak zarządzający funduszami emerytalnymi Swedbank








Povilas Peiulis, kierownik Modus Asset Management. zdjęcie Władimira Iwanowa (V).

W pierwszej dystrybucji Modus Asset Management zebrał 85 milionów na nowy Fundusz Infrastruktury Czystej Energii (CEIF). Zobowiązanie inwestora w euro. Wśród nich są Europejski Fundusz Inwestycyjny i największy zarządzający funduszami emerytalnymi na Litwie, Swedbank.

W maju Modus Asset Management, zarządzający funduszami energii odnawialnej, zakończył pierwszy etap dystrybucji Funduszu Infrastruktury Czystej Energii, nowo utworzonego funduszu inwestycyjnego dla wymagających inwestorów.

W tym czasie zebrano 85 milionów. Inwestorzy w euro inwestują głównie w Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i Bałtycki Fundusz Emerytalny.

Celem nowego funduszu jest przyspieszenie przejścia regionu na energię odnawialną poprzez wzmocnienie pozycji lokalnych deweloperów energii odnawialnej i stworzenie platformy inwestycyjnej na poziomie instytucjonalnym. Zobowiązania inwestycyjne wobec Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego i bałtyckiego inwestora instytucjonalnego pozwalają nam na dalszy rozwój potencjału OZE w regionie i wniesienie znaczącego wkładu w przyspieszenie tego procesu – cytuje w komunikacie spółki Povilas Peiulis, szef Modus Asset Management.

CEIF to czwarty fundusz energii odnawialnej zarządzany przez Modus Asset Management, skierowany do inwestorów instytucjonalnych. Inwestując w krajach bałtyckich, Polsce i innych krajach Europy Środkowej, fundusz odpowiada najwyższej kategorii zrównoważonego rozwoju i koncentruje się na inwestycjach długoterminowych.

Okres inwestycji to 5 lat, a czas życia całego funduszu to 10 lat. Docelowa wielkość funduszu to 200 mln. EUR, a maksymalna możliwa wielkość to 350 mln. EUR.

Zarządzając aktywami mieszkańców kraju zgromadzonymi w funduszach emerytalnych Swedbank, dążymy do ich trwałego inwestowania, generowania zwrotu z inwestycji i tworzenia długoterminowych korzyści dla naszych klientów i społeczeństwa, przyczyniając się do całościowego rozwiązania. Inwestycje w OZE w regionie bałtyckim i w Polsce rozwiązują problem niedoborów lokalnej produkcji i przyczyniają się do wzmocnienia gospodarek i odporności konsumentów na ceny energii – cytuje też Tadas Gudaitis, dyrektor zarządzania inwestycjami Swedbank ogłoszenie.

Inwestycje funduszu dotyczą energii słonecznej i wiatrowej, a także systemów magazynowania energii. Łączna szacowana moc zarządzanych instalacji energetycznych wyniesie ok. 600 MW. Fundusz planuje inwestować zarówno w projekty w zakresie energii odnawialnej, które są już gotowe, jak i we wczesnej fazie rozwoju, a także w projekty będące już w budowie.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.