Haralds Neimanis Lande, szef regionu bałtyckiego. Zdjęcie firmowe
Platforma crowdfundingowa Lande twierdzi, że zebrała 10 milionów. Finansowanie w EUR dla małych i średnich firm bałtyckich. Około jednej dziesiątej finansowanego projektu jest na Litwie.
Aktywne działania na Litwie Landy mają rozpocząć się w 2022 r. Grudzień Łącznie sfinansowano 483 projekty, z czego prawie 10% na Litwie, 2% w Rumunii, większość na Łotwie. Na platformie jest około 4000 inwestorów.
Jesteśmy czymś więcej niż tylko platformą finansowania, tworzymy społeczność, łącząc kupujących, inwestorów i konsultantów, aby wspierać branżę, na której tak bardzo nam zależy. Jesteśmy dumni, że społeczność nadal szybko się rozwija, dzięki czemu będziemy mogli wspierać jeszcze więcej małych firm na Litwie, Łotwie i w Rumunii – powiedział Haralds Neimanis Lande, szef regionu bałtyckiego, cytowany w komunikacie prasowym.
Jak podaje firma, i 10 mln. Finansowanie społecznościowe EUR, 12 min. konieczne jest sfinansowanie 1 mln EUR, w ciągu ostatnich 16 miesięcy finansowanie społecznościowe u 9 mln. EUR.
Łotewski start-up fintech mówi, że chce przełączać się między małymi i dużymi firmami. Jak widać na platformie, kupujący mogą otrzymać pożyczkę na zakup lub naprawę maszyn lub olejów, a także otrzymać pożyczkę pod zastaw. Kupujący mogą również kontaktować się z konsultantami platformy w celu uzyskania porady dotyczącej zakupu sprzętu, podczas gdy specjaliści negocjują z dostawcami lepszą cenę dla kupujących.
Unikalny model oceny finansowej umożliwia platformie dostosowanie rozwiązań finansowych do konkretnych potrzeb i możliwości każdego klienta. Płatności mogą być dokonywane w zależności od indywidualnej sytuacji kupującego, nasza platforma stwarza inwestorom warunki do finansowania używanego sprzętu rolniczego, co jest dużą zaletą dla drobnych nabywców – podkreśla Neimanis.
W 2019 roku startup zauważył, że od momentu powstania społeczność platformy rozrosła się do 4500 drobnych inwestorów w całej Europie.
Inwestorzy mogą udzielać pożyczek małym i średnim nabywcom, jednocześnie wspierając sektor biznesowy i promując zrównoważone praktyki zakupowe. Zgodnie z zapowiedzią, za pośrednictwem sieci pożyczkowej platformy peer-to-peer inwestorzy mogą wnosić wkład w akcje firmy mechanizacyjnej.
Wygląda na to, że w ubiegłym roku pożyczka w wysokości 16,2 mln została sfinansowana za pośrednictwem litewskiej platformy pożyczkowej HeavyFinance. EUR.
Za pośrednictwem platformy sfinansowano 651 pożyczek, w tym 325 na Litwie. Polska miała 122 pożyczki, następnie Bułgaria (95), Portugalia (64) i Łotwa (45).
Dla porównania w 2021 roku za pośrednictwem platformy udzielono 427 pożyczek na łączną kwotę 13,5 mln. EUR.
Średnia kwota pożyczki na platformie HeavyFinance to 30 000 EUR.
Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują, a my poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w Business, Sodra, Registry Center itp. w altówkach.
Temat Moja firma
„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”