Zysk Lietuvos Draudimas wzrósł w ubiegłym roku o 4,6%, osiągając 26,9 mln LTL. USD

Zdjęcie Judity Grigelytė (VŽ)

Lietuvos Draudimas, największa firma ubezpieczeniowa należąca do polskiej i środkowoeuropejskiej grupy ubezpieczeniowej PZU, która ma również oddział w Estonii, otrzymała w ubiegłym roku 272,2 mln LTL. Obroty w euro – o 7,5% więcej niż w 2020 roku.

Według audytowanych danych zysk netto Lietuvos Draudimas, w tym oddziału estońskiego, w 2021 r. wyniósł 26,9 mln LTL. Eur – 4,6% wyższy, podała spółka.

Rada dyrektorów Lietuvos Draudimas proponuje przeznaczyć 13,5 mln LTL na dywidendy. EUR. Za lata 2019-2020 zapłacono 15 mln. EUR.

Przypis składki spółki na Litwie wzrósł w ubiegłym roku o 8,6%, podczas gdy estońska spółka zależna firmy udzieliła gwarancji o 3,4% więcej. Uszkodzenia netto wzrosły o 6,2% do 153,6 mln LTL. EUR, a koszty ubezpieczenia – 0,4%, do 74,4 mln EUR. EUR.

W 2021 r. najszybciej rosła liczba klientów indywidualnych w ubezpieczeniach mieszkaniowych, casco i obowiązkowych odpowiedzialności cywilnej. W segmencie korporacyjnym najsilniejszy wzrost odnotowały ubezpieczenia zdrowotne i osobowe.

Lietuvos Draudimas należy do polskiej i środkowoeuropejskiej grupy ubezpieczeniowej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółki Akcyjnej (PZU), która w 2021 r. była właścicielem 100% akcji Lietuvos Draudimas.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.