Zełenski apeluje, by Włochy nie były miejscem rozrywki dla elity Rosji

Posłowie do włoskiego parlamentu wstali i oklaskiwali ukraińskiego przywódcę za przemówienie wideo do parlamentu innego zachodniego państwa oraz za dalsze wsparcie dla Ukraińców po inwazji Rosji na ten kraj 24 lutego.

„Nie bądź miejscem rozrywki dla tych ludzi” – powiedział Zełenski prawodawcom we Włoszech, które od dawna są popularnym miejscem wypoczynku dla rosyjskiej elity, słynącym z luksusowych willi w najbardziej malowniczych zakątkach kraju, od Toskanii po Sardynię. . .

„Musimy zamrozić ich wszystkich: zamrozić ich majątek, rachunki, ich jachty – od Szeherezady do najmniejszych (jachtów). „Musimy zamrozić majątek każdego, kto ma uprawnienia decyzyjne w Rosji” – powiedział.

Uważa się, że wart setki milionów dolarów supermarket Szeherezada, zacumowany u wybrzeży Toskanii, należy do rosyjskiego oligarchy i prawdopodobnie samego prezydenta Władimira Putina.

Przemawiając wkrótce po Zełenskim, włoski premier Mario Draghi ogłosił, że Rzym zamroził aktywa prawie 800 milionów sankcjonowanych rosyjskich oligarchów. w tym jeden z 530 milionów euro. jacht jest wart.

Włochy przyjęły już 60 000. Ukraińców – głównie kobiety i dzieci uciekające przed wojną w ojczyźnie.

Zełenski, którego wystąpienia w zagranicznych parlamentach są dobrze skoncentrowane na lokalnej publiczności, również zasugerował zbliżającą się nową falę migrantów do Włoch z krajów dotkniętych kryzysem żywnościowym spowodowanym wojną.

Historycznie Ukraina jest uważana za jednego z czołowych światowych eksporterów zboża.

Zapewnił także wiele agencji pomocowych. Światowy Program Żywnościowy Organizacji Narodów Zjednoczonych kupił prawie połowę swoich zapasów pszenicy z Ukrainy przed wojną.

„Nie wiemy, kiedy będziemy mieć zbiory ani czy będziemy mogli eksportować” – powiedział Zełenski. „Nie możemy eksportować kukurydzy, oleju, pszenicy – ​​produktów, które są niezbędne”.

„Wtedy to właśnie do nas dotarło. „Ceny rosną, dziesiątki milionów ludzi będą potrzebować pomocy u wybrzeży” – powiedział.

Włochy od wielu lat przyjmują dużą liczbę przybyszów, a setki tysięcy ludzi uciekają ze stref konfliktów i Afryki Północnej, próbując dotrzeć do europejskich wybrzeży przez Morze Śródziemne.

Nawet kilka partii w koalicji Draghi od dawna było blisko związanych z Kremlem, od Forza Italia Silvio Berlusconiego po skrajnie prawicową Ligę Matteo Salviniego i Ruch Pięciu Gwiazd (M5S) przeciwko oblężeniom.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.