Wystawa ukraińskiego artysty J. Grigoroviusa „Barwy wojny” w Trokach

Malarz Jurijus Grigoroviius. Zdjęcie sali galerii

W Galerii Sztuki Wspierania Kultury Troj w Foj (Vytauto St. 69) otwarto wystawę obrazów malarza Jurijusa Grigoroviiusa pt. Barwy wojny. Wystawiono tam 44 obrazy powstałe w czasie wojny. Wystawę uzupełniają stworzone przez autora materiały wideo oraz fotografie przedstawiające zagładę Ukrainy podczas okupacji rosyjskiej.

Kolory wojny. Zdjęcia mojej broni. Prawda, która rozprzestrzenia się w mojej głębi. Kiedy wybuchła wojna, nie wiedziałem, gdzie skończę z rodziną i ile zostało nam do życia. Wszystko rozwija się bardzo szybko… W ciągu kilku dni postanowiliśmy zostać i uzyskać dostęp. Potem zaczęłam codziennie malować obrazy sama i publikować na Facebooku. To była moja odpowiedź na śmierć. Obrazem jest Życie. Wierzymy w nasze Zwycięstwo. Dopóki będę mógł przekazać w swoim dziele wszystko, co dzieje się wokół mnie, będę malował obrazy. lov Ukraine!, cytowany jest w komunikacie prasowym galerii Jurij Grigorovius.

o autorze

J. Grigoroviius urodził się w Kustanai w Kazachstanie w 1962 roku. 3 stycznia 19751977 studiował sztukę w szkole w Izmail na Ukrainie, 19771981. studiował w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Machakali w Dagestanie, 1984-1990. studiował w Moskiewskim Państwowym Instytucie Kinematografii.

Ukończył w Wilnie w 1991r. obywatelstwo Republiki Litewskiej. obecnie mieszka i pracuje w Kijowie na Ukrainie.

Artysta brał udział w wielu wystawach zbiorowych i osobistych na Litwie i za granicą. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach na Litwie, Ukrainie, Kanadzie, Niemczech, USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Finlandii, Holandii, Maroku, Białorusi, Polsce, Danii i innych.

J. Grigorovis musiał współpracować z innymi pasażerami z zagranicy i Litwy (Arnas Bartas Trzy dni, Dom, Laisv, Audrius Stonius Ostatni Wagon, Audrius Juznas Vilnius Ghetto, Ekskursant, Peld kalnas, Mantas Kvedaravius ​​Mariupolis itp.)

Twórczość artysty w filmach była wielokrotnie nagradzana. Najważniejsze z nagród EMMY 2006 (Emmy Awards) dla najlepszego artysty w telewizji Black Death, Leonardo da Vinci (re. Rob Gardner) i 2007 Peer Awards dla najlepszego artysty w muzułmańskiej Hiszpanii (reż. R. Gardner).

2016 W filmie Mariupolis artysta otrzymał nagrodę Litewskiej Akademii Filmowej.

O malowaniu

Gdy obrazy zmieniają się w życiu Jurija, artysta nie ogranicza się do pejzażu, przedstawia i staje się abstrakcją, chętnie eksperymentując w zakresie warsztatu artystycznego.

…Kiedy zaczynam się ograniczać, myślę o tym, jak umrze artysta… mówi sam autor pracy.

Według artysty malarstwo to przeniesiona na płótnie transformacja:

Malarstwo to mój język, który podsumowuje moje doświadczenia i uczucia. To niezwykły i magiczny akt. Mam to, co jest we mnie, czy jest ciemność, czy światło. Staram się doskonalić poprzez światło. Specjalny stan stworzenia przypomina przepełniony kielich, przez który przepływa światło twojej duszy.

Jura to niezwykle utalentowany potentat. definicja pasuje do wszystkiego. Talent zwykle nie poddaje się skompresowanej formule. Zawsze mówi, że jest więcej do powiedzenia, mówi Audrius Stonys, pasażer w relacji z galerii.

Wystawa Colours of War potrwa do 6 czerwca.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Zelene Stidolphe

"Certyfikowany fan sieci. Przedsiębiorca. Entuzjasta muzyki. Introwertyk. Student. Zły pisarz."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.