Wizz Air i jego partnerzy oferują 10 000 darmowych biletów dla ukraińskich uchodźców wojennych podróżujących do Wielkiej Brytanii

Od tego weekendu ukraińscy uchodźcy wojenni będą mogli kupić 10 000 bezpłatnych biletów Wizz Air* do Wielkiej Brytanii od 14 maja do 15 czerwca. Z okazji rozpoczęcia partnerstwa przedstawiciele Wizz Air, Choose Love, The Shapiro Foundation, The Steve Morgan Foundation, USPUK i rządu spotkają się w najbliższą sobotę 14 maja na lotnisku London Luton z Warszawy i Krakowa. pomóż im spotkać zwolenników z Wielkiej Brytanii.

Współpraca ma na celu umożliwienie ukraińskim uchodźcom swobodnego i bezpiecznego podróżowania w tych trudnych czasach. Przyczynić się również do programu wizowego rządu brytyjskiego Homes for Ukraine, który umożliwia ukraińskim uchodźcom osiedlenie się w Wielkiej Brytanii przy pomocy sponsorów. Rząd kraju 5 maja wydano Ukraińcom ponad 95 tys. wizy w ramach programu wizowego Domy dla Ukrainy. Do Wielkiej Brytanii przyjechało ponad 37 000 osób. uchodźców, oczekuje się, że w nadchodzących tygodniach liczba ta wzrośnie.

Choose Love założył również oficjalną stronę internetową, na której każdy może wnieść swój wkład, kupując dodatkowe bezpłatne bilety, a także zapewniając potrzebne wsparcie dla uchodźców w Wielkiej Brytanii. Osoby, które chcą przekazać darowiznę na fundusz, mogą to łatwo zrobić, odwiedzając witrynę Choose Love.

József Váradi, dyrektor generalny Wizz Air, jest zadowolony, że ta współpraca pomaga Ukraińcom uciekającym przed wojną bezpiecznie dotrzeć do Wielkiej Brytanii. „Widzieliśmy ludzi z całego świata niosących pomoc humanitarną dla dotkniętych wojną Ukraińców. Razem z całym zespołem Wizz Air w marcu i kwietniu przekazaliśmy 100 tys. innych kierunkach i chcemy kontynuować wsparcie, obserwując sytuację” – mówi J. Varadi.

Bezpłatne bilety Wizz Air są dostępne na łącznie 61 lotów z Bułgarii, Węgier, Polski, Rumunii i Słowacji do Wielkiej Brytanii. Oferta obejmuje jedną sztukę bagażu podręcznego i jedną sztukę bagażu rejestrowanego (do 32 kg) na osobę.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.