Warsztaty animacji zapraszają młodych miłośników filmu do odkrywania swojego potencjału twórczego

Kino Romuva dołącza do Santaka Event, Action 2 of Kowno Myth Contemporary Trilogy of Kownie 2022 i 21 maja. zaprasza młodych miłośników kina do odkrywania animacji i uwolnienia ich twórczego potencjału.

Warsztat edukacyjny „Laboratorium animacji” pozwoli poznać historię animacji: od najpopularniejszych filmów animowanych obecnie pokazywanych na ekranach kinowych i w telewizji po same początki animacji, w których wspomina się nazwisko Vladislovasa Starevičiusa, który tworzył w Kownie . Uczestnicy sprawdzą swoje umiejętności tworzenia animacji. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w byciu animatorem i stworzyć krótkie filmy z unikalnymi lalkami animacyjnymi inspirowanymi filmami V. Starevičiusa.

Zespół kina Romuva jest przekonany, że osobowość i dziedzictwo twórcze V. Starevičiusa mogą zainteresować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Dzięki temu podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się więcej o tym artyście i mogą spróbować swoich sił w odkrytej przez niego technice animacji – animacji lalkowej nieruchomej klatki, która do dziś jest aktywnie wykorzystywana w światowym kinie. Filmy takie jak „Frankenvynis” i „Dead Bride” Tima Burtona, „Wielki Lord Lapinas” i „Dog Island” Vesa Andersona, animacja „Cube and the Magic Sword” studia „Laika” oraz słynny „Koszmar przed Boże Narodzenie” zostały wykonane techniką nieruchomego obrazu. ”.

Vladislovas Starevičius, który zainspirował te warsztaty, jest często nazywany jednym z pionierów animacji i „trenerem owadów”. Zasłużył na to miano, ponieważ chrząszcze wskrzeszały i wykonywały różne „sztuczki kaskaderskie” we wczesnych filmach animowanych, które stworzył. Artysta urodził się w Moskwie, ale dorastał w Kownie. Tam odkrył animację lalkową i pracował w Miejskim Muzeum Naukowo-Przemysłowym w Kownie (obecnie Muzeum Miejskie w Kownie). Tu narodziła się pierwsza animacja lalkowa – w 1910 roku. Na świecie obejrzano film „Bitwa o jelenie”, w którym można zobaczyć „śpiące” walki reniferów. „Piękna Lukanida” to pierwszy światowej sławy film Starevičiusa, który dowcipnie przedstawia historie rycerzy.

Choć Starevičius większość życia mieszkał w Kownie, w kilku krajach uważany jest za skarb narodowy – w Rosji twórca nazywany jest pionierem rosyjskiej animacji, w Polsce jest polskim operatorem, autorem pierwszego na świecie filmu lalkowego. i francuska nazwa .

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat odbędą się w sobotę 21 maja w godzinach od 11:00 do 12:00, od 12:30 do 13:30, od 14:00 do 15:00, od 15:30 do 16:30. uczestnictwo jest obowiązkowe.

Rejestracja: https://forms.gle/YXhk2kqKazXodZxc7

Warsztaty odbędą się w Kinie Romuva, Aleja Wolności, 54, Kowno

Warsztaty animacji – „Kowno 2022” Część II akcji kowieńskiej trylogii mitu współczesnego „Santaka”.

Wszystko od 20 do 22 maja. Program Santaka: https://kaunas2022.eu/santaka/


Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.