Walka Roko Baciuški z polskim pilotem: 13 decydujących sekund

W środę Polak postanowił naciskać i próbował wykonać ten sam manewr, który podczas walki z nim wykonał Litwin w rajdzie Dakar. Następnie w końcowej sekcji prędkości Rockowi udało się zyskać pięć minut i awansować na trzecie miejsce.

Tym razem Polak znajduje się na pozycji Rocka. W środę rano dwójka zawodników walczących o drugie miejsce w wyścigu otrzymała cztery minuty.

Skała rozpoczęła wyścig zdecydowanie, ale stopniowo zaczęła zwalniać, a jednocześnie Polak przyspieszył. Wynik – R. Baciuška wylądował na polskim zawodniku w 4 minuty i 8 sekund. Teraz walka o drugie miejsce osiągnęła szczyt. Jutro na zawodników czekają ostatnie 209 kilometrów prędkości, które ustalą, kto stanie na drugim stopniu podium.

Wyścig odbywa się w upale przekraczającym 40 stopni. W środę również ucichł wiatr, więc ściganie się w takich warunkach to nie lada wyzwanie. Wszyscy uczestnicy twierdzą, że to dużo trudniejszy wyścig niż tegoroczny Dakar i nie jest jasne, jak powinni wytrzymać dwutygodniowy wyścig. Na szczęście wyścig w Abu Zabi trwa tylko pięć dni.

„Właśnie doszliśmy do naszej wiedzy w tym czasie. Wszystko wydaje się w porządku, ale jakoś nie wyszło – czuję się zmęczony. Może upał, może – zmęczenie psychiczne, ponieważ jechaliśmy po tych samych wydmach, co drugiego dnia był chory. Wszystko wydaje się być w porządku, ale wynik nie jest taki, jakiego się spodziewałem – powiedział po przyjeździe Rokas Baciuška.

Pierwsze miejsce zajmuje starszy brat Marka Goczala, Marek. Jest więc naturalne, że rodzina robi wszystko, aby zająć pierwsze dwa miejsca na podium. Na przeszkodzie stoi tylko Litwin R.Baciuška. Podczas Rajdu Dakar Rock zepchnął dwóch braci z podium i starł się w Abu Zabi.

Najszybszym samochodem nadal był Nasser Al Attiyah z Toyotą. O trzy minuty wyprzedza Sébastiena Loeba (Łowca Prodrive).

Stéphane Peterhansel (Audi) zdecydowanie zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Był czwarty, ale w klasyfikacji generalnej wyprzedza o ponad pół godziny najbliższego prześladowcę na odcinku szybkim.

W czwartek wyścig zakończy się po ostatnich 209 kilometrach prędkości. Przypominamy, że to już drugi etap Pucharu Świata. Pierwszy, Rajd Dakar, odbył się na początku stycznia w Arabii Saudyjskiej.

Wyniki wyścigów na żywo

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.