W Waszyngtonie – niespodziewana porażka drugiej rakiety turnieju i znakomity N. Kyrgios

Polski tenisista, który miał drugą ligę turnieju, przegrał w drugiej rundzie 4:6, 6:7(3) z Finiem Emilem Ruusuvuori (ATP-46).

Ten ostatni znalazł się w ogromnej dziurze w swoim starciu w pierwszej rundzie, kiedy przegrał pierwszego seta z Amerykaninem Mackenzie McDonald 1-6, ale od tej pory gra Fina działała bez przerwy, odnosząc jedno z najbardziej głośnych zwycięstw w jego karierze. w następnej grze.

W rankingu E. Ruusuvuori pokonał tylko dwóch wyżej notowanych od Polaka przeciwników – Dominika Thiema i Aleksandra Zvereva.

W kolejnej rundzie będzie na niego czekał kolejny reprezentant Skandynawii – Szwed Mikael Ymer (ATP-115). Po zwycięstwie nad Andym Murrayem pokonał także Rosjankę Aslan Karatsevę (ATP-36) 6:4, 3:6, 6:4.

Występ Nicka Kyrgios (ATP-63) trwa w Waszyngtonie. Australijczyk, który osiągnął niesamowitą formę, nie miał problemu z Tommym Paulem (ATP-34) w drugiej rundzie 6:3, 6:4.

Tenisista, który wycofał się z turnieju singlowego w Atlancie, ale wygrał debel z Thanasisem Kokkinakisem, w dwóch meczach w stolicy Stanów Zjednoczonych zaliczył 27 niepowstrzymanych zagrywek i nie przegrał ani jednego serwisu.

Po pokonaniu dwóch Amerykanów w ciągu dwóch dni N. Kyrgios może przygotować się do trzeciego, chyba najtrudniejszego testu gospodarzy – giganta Reilly Opelka (ATP-17).

Co ciekawe, Australijczyk, który triumfował w Waszyngtonie w 2019 roku, jeszcze nie wygrał we wzajemnych meczach z tą potęgą – 0:2.

R. Opelka strzelił 28 punktów w drugiej rundzie as i pokonał rodaka Denisa Kudla (ATP-82) 6:7(6), 6:4, 6:4.

Kyrgios ma na swoim koncie 23 zwycięstwa w 30 występach w tym sezonie i osiągnął swój pierwszy finał Wielkiego Szlema na Wimbledonie w zeszłym miesiącu.

W Waszyngtonie kilka znanych nazwisk nie osiągnęło fazy pucharowej wśród podzielonych graczy – są to m.in. szósty w turnieju Denis Shapovalov (ATP-22) i mistrz Atlanty Alex De Minaur (ATP-21).

WIDEO: Hurkacz zmierzy się z Ruusuvuori; Kyrgios, Fritz & Shapovalov & W akcji | Waszyngton 2022 Dzień Trzeci Najważniejsze wydarzenia


Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.