W sezonie wyścigów motocyklowych – niespodzianka: kobiety sprawdzą swoje siły

Litwa wkroczy w nowy sezon wyścigów motocyklowych z niespodzianką: po raz pierwszy kobiety spróbują swoich sił w wyścigach.

Według Benasa Šimkusa, przedstawiciela klubu CR Moto, dla motocyklistów planowane są trzy etapy mistrzostw Litwy, z których dwa powinny odbyć się na torze Nemunas Ring, a jeden na torze Bikernieki na Łotwie.

„Popieramy zalecenia Litewskiej Federacji Sportów Motocyklowych oraz Międzynarodowej Federacji Motocyklowej dotyczące promowania udziału kobiet w sportach motocyklowych. Będą mieli te same możliwości i te same warunki do rywalizacji w osobnej grupie” – powiedział B. Šimkus.

Mistrzostwa będą otwarte dla wszystkich entuzjastów motocykli, którzy chcą się ścigać. W konkursie ma wziąć udział pięć kobiet z Litwy i trzy z Łotwy. Wśród faworytek są Greta Paškevičienė i Agnė Augulytė, jedna z liderek na Łotwie, Vineta Sartaputna, która pokazuje dobre tempo wśród mężczyzn. Sportowcy ci zapewnili organizatorów, że podzielą się swoim doświadczeniem z tymi, którzy chcą się doskonalić.

Wszyscy miłośnicy sportów motocyklowych, którzy chcą się ścigać, będą mogli wziąć udział w Lithuanian Open.

Opublikowane w 2022 Kalendarz bałtyckich i litewskich Motocyklowych Mistrzostw Szosowych.

Składa się z sześciu etapów: 21-22 maja. – Pärnu (Estonia), 4 czerwca – „Pierścień Niemna”, 2-3 lipca. – Na trasie Bikernieki (Łotwa), 6-7 sierpnia. – Poznań (Polska) i 20-21. – „Pierścień Niemna” i 3-4 września. – Znowu Parnu.

W ubiegłym roku Šarūnas Pladas (klasa Superbike) triumfował w Mistrzostwach Bałtyku, Vitalijus Parakininkas (B1200) i Mantas Rajackas (C600) zostali wicemistrzami, a Kęstutis Stankūnas (Superbike), Jonas Stankūnas (Superstock 600) i Gintaras Dereškevi zajęli trzecie miejsce. (C600).


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.