W pobliżu Litwy powstaje najdłuższy na świecie most wiszący, a turyści będą czekać na wiosnę

Dolni Morava to popularny ośrodek narciarski między Górami Orlicami i Jesionikami, tuż przy granicy z Polską. Oprócz doskonałej infrastruktury narciarskiej oferuje różnorodne atrakcje dla całej rodziny przez cały rok, takie jak malowniczy Cloud Trail czy jeden z najdłuższych wyciągów narciarskich na świecie.

Kolejna atrakcja Dolnej Morawy, unikalny most wiszący, powstaje w dolinie rzeki Mlynsky Potok, jak informuje Czeska Wspólnota Turystyczna. Pod względem wymiarów przekroczy najdłuższy na świecie most wiszący o długości 516 metrów w regionie Aroucos w Portugalii, otwarty wiosną 2021 roku.© Stacja górska Dolní Morava

Most Dolni Morava rozciąga się od Schroniska Turystycznego Slamnka na szczycie Slamnika, w pobliżu Tako w chmurach, przez dolinę Młyńskiego Potoku do zboczy góry Chlum. Jego oficjalna nazwa to: Sky Bridge 721.

Po drugiej stronie mostu turyści znajdą szlak poznawczy „Most Czasu”, prezentujący walory przyrodnicze i historię kraju od 1935 roku do dnia dzisiejszego. „Most czasu” to również starannie zaprojektowana gra orientacyjna z 10 planszami edukacyjnymi, która porusza kwestie środowiskowe i opowiada historię życia rodziny Dolni Morava.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.