W pierwszej części mistrzostw Europy w karate kiokušin – trzy medale Litwy

Pierwsze medale przyznali uczestnicy mieszanego konkursu drużynowego. Obie litewskie ekipy wystąpiły tam bardzo pomyślnie, dochodząc do finału i poznając losy mistrzostw.

Zwyciężyła kłajpedzka drużyna „Okinawa”, reprezentowana przez menadżerkę klubu Dianę Mačiūtė, Rimę Lisinskaitė i Matasa Sasnauskasa, a drugie miejsce zajęło trio innego klubu z portowego miasta – „Shodan” (Joana Tydikaitė, Monika Tydikaitė, Matasa Jonauskasa).

„Czekaliśmy na to zwycięstwo 4 lata i bardzo się do niego przygotowywaliśmy” – powiedział po zawodach D. Mačiūtė. „Wszyscy jechaliśmy nierealni”.

„Bardzo się cieszę, że wciąż się poprawiamy, wyniki są coraz lepsze. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze i będzie kontynuowane” – dodał R. Lisinskaitė.

Nowicjusz mistrzostw Europy, pan Sasnauskas, był szczęśliwy, mogąc sprawdzić swoje siły w zawodach elity dorosłych: „Najzabawniejsze jest to, że mogę rywalizować z trenerem, który wychowuje mnie od dziecka”.

W drodze do finału mistrzowie zostali pokonani przez reprezentacje Polski i Rumunii, a wicemistrzów – reprezentacje Rumunii i Bułgarii.

Sportowcy Shodan, którzy zdobyli srebrne medale, byli zachwyceni, że w krótkim czasie mogą przygotować się do zawodów, gdyż trudno było połączyć czas, jaki trio mogło przeznaczyć na wspólne treningi.

„Biorąc to pod uwagę, osiągnięcia są naprawdę dobre” – powiedział Tydikaitė.

Reprezentantka Litwy – Raminta Makackaitė z Marijampolė „Tornado” weszła do finału w konkursie osobistym. W finale spotkała się ze Szwajcarką Carlą Gallati, a przewaga sędziego musiała przyznać przewagę rywalki – 2:3.

W drodze do finału Marijampolė pokonała Sarę Vanden Ecker z Belgii, Dominikę Kieraš z Polski i Panni Balazs z Węgier.
W Polsce R. Makackaitė powtórzył wynik swoich dwóch ostatnich mistrzostw Europy.

„Jestem zadowolony z wyniku, trzeci raz z rzędu jestem wicemistrzem, mam nadzieję, że czwarty nie będzie kłamał” – uśmiechnął się zawodnik. „Przygotowania do tych mistrzostw były trudne, musiałem zachorować przed zawodami, więc cieszę się, że udało nam się odzyskać siły i osiągnąć dobry wynik”.

W zeszłym roku R. Makackaitė przegrała w finale z D. Mačiūtė. Tym razem Kłajpeda pokonała Węgierkę Timeę Berencsi w 1/8 finału, ale już w ćwierćfinale została zauważona z C. Galatti, który później został nowym mistrzem Europy.

W rywalizacji mężczyzn Litwę reprezentowali Tomas Zienius (Kaunas „Shori”) i Matas Sasnauskas („Okinawa”). T. Zienius pokonał w pierwszym meczu Francuza Yannickasa Duvalisa, w 1/8 finału wyprzedził Węgra Adriana Vastaga, ale w ćwierćfinale nie zdołał dorównać ewentualnemu wicemistrzowi Dan Nikolai Lunn Jensen.

W tym czasie Sasnauskas przegrał w ćwierćfinale z Bułgarem Hristo Terzievem.

Złoto w rywalizacji mężczyzn powędrowało także do szwajcarskiego sportowca Cyryla Bachli.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.