W Narodowej Galerii Sztuki gości wystawę fotografii „Wojna na Ukrainie. 2022″

Centrum handlowo-rozrywkowe Retrovilis po zatonięciu. Kyjivas, 2022.

Coraz więcej świadectw w dziedzinie sztuki dociera do nas od potopu rosyjskiego po Ukrainę. Jedna z takich wystaw fotograficznych, Wojna na Ukrainie, została otwarta w Narodowej Galerii Sztuki (NDG). Rok 2022.

Moje zdjęcia nie mogą powstrzymać wojny, ale mogą coś zmienić, bo fotografia dokumentalna jest świadectwem. Dobra fotografia dokumentalna pozostaje długo i opowiada, jak rzeczy naprawdę się wydarzyły, fotograf wystawy Aleksandras Gliadelovas jest cytowany w raporcie Litewskiego Muzeum Sztuki.

24 lutego 2022 r. o godz. 5 to moment, w którym po pierwszej fali wybuchu życie Ukraińców zmieniło się w nieskończoność. W czasie wojny zmieniają się priorytety, zmienia się świat, wszystko się zmienia i każdy musi od razu wybrać określoną pozycję. A. Gliadelov wybrał swój na długo przed rozpoczęciem ostrzału.

Celem fotografa jest powiedzenie tym, którzy nie mogą już mówić. Kiedy 30 marca. Wojska rosyjskie wycofały się z miasta i osady obwodu Buos w obwodzie kijowskim (Irpins, Buos, Hostomel, Borodianka itp.) oraz niespodziewany ból i tragedia armii ukraińskiej, która dręczyła zrujnowane terytoria następnego dnia. Zdaniem Kateriny Kostenko, studentki Wydziału Historii i Teorii Sztuki Kijowskiej Narodowej Akademii Sztuk Pięknych i Architektury, Gliadelov od 2022 roku fotografuje rozpadającą się przeszłość, ale wszystkie jego zdjęcia pokazują zarówno nadzieję, jak i możliwość popadnięcia w złe życie. Marzec na Wydziale Historii i Teorii Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Wilnie.

Wystawa prezentowana przez NDG była już prezentowana w Ucianie. Będzie pokazywany w Wilnie niedługo do 5 czerwca, później będzie wystawiany w przestrzeni publicznej w innych litewskich miastach.

Wstęp na wystawę w galerii jest bezpłatny.

A. Gliadelov (ur. 1965 w Legnicy) jest ukraińskim dokumentalistą i jednym z najwybitniejszych przedstawicieli kultury ukraińskiej. Fotografia rozpoczęła się pod koniec lat 90., zdobywając kilka ważnych nagród artystycznych. Najważniejszymi tematami społecznymi są problemy społeczne i zdrowotne społeczeństwa, kryzysy humanitarne, więzienia, bezdomność i konflikty zbrojne. Glaadelov pracował w Górskim Karabachu, w Mołdawii, w Mołdawii. sfotografowany na Ukrainie. Artysta współpracuje z wieloma międzynarodowymi organizacjami humanitarnymi, m.in. Lekarze bez Granic.

Kuratorem wystawy jest Gintaras esonis

Opracowano zgodnie z informacjami z NDG.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Zelene Stidolphe

"Certyfikowany fan sieci. Przedsiębiorca. Entuzjasta muzyki. Introwertyk. Student. Zły pisarz."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *