W Kownie rozpoczął się Międzynarodowy Turniej Bokserski im. A. Šocikasa

Walki bokserów rozpoczęły się w turnieju Algirdasa Šocikasa. Turniej legendarnego nazwiska litewskich bokserów odbywa się w Kownie już 26 lat z rzędu. W tym roku w turnieju biorą udział bokserzy i bokserzy z Armenii, Czech, Estonii, Łotwy, Polski, Litwy, Luksemburga, Szkocji i Niemiec.

W turnieju Shocik przyznanych zostanie 13 kompletów medali – w jedenastu kategoriach wagowych mężczyzn i dwóch kobiet.

„Dwukrotny mistrz Europy Algirdas Šocikas był jednym z najbardziej znanych bokserów na Litwie i pozostawił bardzo mocny ślad w historii naszego sportu. Dlatego bardzo ważne jest dla nas utrzymanie ciągłości turnieju, nawet jeśli napotkaliśmy trudności zarówno ostatnio z powodu pandemii, jak i rozpoczętej wojny. A w tym roku z różnych powodów nie wszystkie kraje zgłoszone do turnieju przyjechały do ​​Kowna. Mimo trudności w turnieju zebrały się drużyny z dziewięciu krajów i walczą silne drużyny – mówi Rimantas Rutkauskas, prezes Kowskiej Federacji Bokserskiej.

Pierwszego dnia turnieju na ring weszło czterech litewskich bokserów.

W kategorii wagowej do 92 kg spotkało się dwóch Litwinów. Tomas Olberkis pokonał Povilasa Ščesnulevičiusa 5:0 dzięki jednogłośnej decyzji sędziów. W kolejnej walce w tej kategorii wagowej mistrz Litwy Simonas Urbonavičius stracił 0:5 punktów z Polakiem Mateušasem Bereznickisem, zwycięzcą mistrzostw Europy do lat 22.

W kategorii wagowej do 63,5 kg wicemistrz Litwy Einoras Sinkevičius przegrał 0:5 ze Szkotem Lukasem Bibbym.

Piątek od godziny 16.00 Jedenaście walk półfinałowych odbędzie się w szkole koszykówki w Žalgiris. Zawalczy tam ośmiu litewskich bokserów. Edgar Skurdelis, który został ośmiokrotnym mistrzem turnieju im. A. Szocika w kategorii wagowej do 60 kg, zmierzy się z Jarosławem Iwanowem z Polski. W kategorii superciężkiej powyżej 92 kg Algirdas Baniulis zmierzy się z Czechem Martinem Pincem, a Jonas Jazevičius z Polakiem Oscarem Safaryanem.

„W turnieju biorą udział silne reprezentacje Polski, Szkocji i Armenii. A pozostałe drużyny mają w swoich drużynach kolejnego turniejowego faworyta. Edgaras Skurdelis jest faworytem reprezentacji Litwy, która będzie dążyć do dziewiątego tytułu wagi superciężkiej Wśród faworytów są też Algirdas Baniulis i Jonas Jazevičius.Są to bokserzy, którzy są naszymi głównymi liderami turnieju i przygotowują się do Mistrzostw Europy.Po turnieju w Soczi pojedziemy na spotkanie transgraniczne do Polski, a potem my zadecyduje, którzy bokserzy wezmą udział w Mistrzostwach Europy. Spodziewamy się, że reprezentacja Litwy na Mistrzostwach Europy będzie reprezentowana przez czterech lub pięciu bokserów – wyjaśnia trener reprezentacji Litwy Vidas Bružas.

W sobotę poznamy mistrzów turnieju A.Socik.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.