Varuva zaprasza ambasadorów Francji na wystąpienie Macrona w sprawie polskiego premiera

Zdjęcie Yves Hermano (Reuters / Scanpix)

Polska poinformowała w piątek, że zwróciła się do ambasadora Francji o wezwanie polskiego premiera Emmanuela Macrona do rozprawienia się z antysemickimi antysemitami, zakazując osobom LGBT.

Komentarz E. macroni nuskambjo Premier Polski Mateusz Morawiecka skrytykował za swoje derjimosi z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Minister spraw zagranicznych Le Parisien Zbigniew Rau postanowił zaprosić ambasadora Francji do gazety (na gazetę).

W tym czasie rzecznik polskiego rządu Piotr Muller zadzwonił do E. Macron jako niezrozumiały i nazwał je politycznymi emocjami przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi we Francji.

Mówienie o polskim premierze w kontekście antysemityzmu to proste kłamstwo. To nie ma nic wspólnego z faktami, powiedział dziennikarzom Muller.

Wypowiedź Macrono o premierze Morawiecku znalazła odzwierciedlenie w wywiadzie opublikowanym w czwartek w Le Parisien.

Pan Morawieckis wcześniej krytykował Macrona za jego rozmowy z Putinem.

Ile razy rozmawiałeś z Putinem i co osiągnąłeś? szef rządu powiedział dziennikarzom w poniedziałek, rozmawiając z Macronem.

Nie kłócimy się, nie negocjujemy z przestępcami. Z przestępcami trzeba walczyć, powiedział.

Nikt nie negocjował z Hitlerem. Porozmawiałbyś z Hitlerem, Stalinem, Paulem Potem? Pridr M. Morawieckis.

W środę Macron powiedział w TF1, że uwagi polskiego lidera są bezpodstawne i oburzające.

Według prezydenta Morawiecka jest uzależniony od partii kratutini deinij i wspiera swojego przeciwnika Marine Le Pen w miesiącu, który odbędą się we Francji podczas wyborów prezydenckich.

Macron powiedział, że przez lata brałem odpowiedzialność za rozmowę z prezydentem Rosji w imieniu Francji, aby zapobiec wojnie i stworzyć nowego europejskiego architekta pokoju.

– Zajmuję się tym od początku mojej kadencji – powiedział. Nigdy nie byłem naiwny, w przeciwieństwie do innych. Nigdy się nie dzieliłem, w przeciwieństwie do innych.

Wydaje się, że niedawny E. Macroni skierował replikę kostiumu kąpielowego ryius Mr Le Pen z Rosją. Prezydent wielokrotnie podkreślał, że kratutini sparuję polityków z pożyczkami w rosyjskim banku, czego nadal naucza jego partia National Sambre IOL.


Wiadomości Agencje informacyjne BNS reprodukowały informacje publiczne i strony internetowe bez zgody Rätikon UAB „BNS” Brak zgody serwisu.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.