V Poleca: Eventy Weekendowe – Biznesowe inios

Wystawa archeologiczna w muzeum Valdov rm. Fot. V. Abramauskas

Kowieński Festiwal Jazzowy i wspólna wystawa muzeów historii i MO w Wilnie i Kownie, która rozpoczyna się w ten weekend. V przypomina, że ​​24 kwietnia, ostatnia niedziela miesiąca, jest dniem wolnym od zwiedzania muzeów.

22 kwietnia W Kownie, w inkubatorze sztuki Dworu Raudondvaris, rozpoczyna się 32. Międzynarodowy Festiwal Jazzowy w Kownie, poświęcony Kownie Europejskiej Stolicy Kultury.

Festiwal odbędzie się od 22 kwietnia do 1 maja. i 7 lipca Kaune, Kauno r. Powiat Jurbarkas, Troki, Połąga, Joniki. Jej główne koncerty w Kownie odbędą się w tym roku w nowej sali Narodowego Teatru Dramatycznego w Kownie.

W pierwszym koncercie, który szalał w roku pandemii, wystąpi wykonawca Jamison Ross, wokalista i perkusista młodego pokolenia ze Stanów Zjednoczonych, który wystąpi na festiwalu w 2020 roku.

Znany kubański pianista Alfredo Rodriguez wystąpi 23 kwietnia na głównej scenie kowieńskiego Narodowego Teatru Dramatycznego. W ubiegłym roku w Trokach i Połądze mieszkający i tworzący w USA pianista Kaunas Jazz, który występował w USA, dał koncert z ulubionym basistą festiwalowej publiczności, Richardem Boną.

Cały 32. festiwal program jest publikowany tutaj.

22 kwietnia, godz.

W programie koncertu znalazł się Koncert skrzypcowy D-dur L. van Beethovena.

Po raz pierwszy skrzypce D. Nordia zobaczyły jego rękę. Pewnego dnia dałem mu instrument, pytając, czy mógłbym spróbować. Straciłem tego dnia ręce na skrzypcach i do tej pory nie zagram – mówi solista. Swój pierwszy rajd odbył na 10. i 16. Międzynarodowym Konkursie Viotti w Verelli we Włoszech. Po wygraniu różnych międzynarodowych konkursów, kilka światowych karier w końcu rozpoczęło się w 1988 roku. Grand Prix Europy D. Nodio został pierwszym i jedynym Włochem, który zdobył tę nagrodę.

23 kwietnia 19:00 Offertorium Sofia Gubaidulina, które zostanie wykonane w Filharmonii Narodowej, zgromadzi dwóch artystów z całego świata dyrygent Giedr Lekyt i wirtuoz skrzypiec Siergiej Kryłow.

Oprócz S. Gubaiduliny krinis, Litewska Narodowa Orkiestra Symfoniczna (LNSO) wykona również II Symfonię J. Brahmsa.

Giedr Lekyt, młody litewski dyrygent mieszkający w Austrii, obecnie pierwszy gościnny dyrygent Orkiestry Brucknera w Linzu i asystent asystenta muzycznego w Bawarskim Teatrze Państwowym, zostaje wprowadzony do prasy bałtyckiej w prasie bałtyckiej.

Dyrektor artystyczny i dyrygent Litewskiej Orkiestry Kameralnej (LKO), skrzypek S. Krylovas, grając w Offertorium Sofia Gubaidulina, wystąpi z zespołem Litewskiej Orkiestry Filharmonii Narodowej pod dyrekcją G. Lekytsa.

23 kwietnia Kowno-Wilno: Otwarcie wystawy Falling Mountains w MO Museum Vilnius i Kowno History Museum.

Wystawa, która jest próbą zbadania relacji między Kownem a Wilnem, jest jednym z głównych punktów programu Stolicy Kultury w Kownie 2022, do dziś można ją zobaczyć odwiedzając Muzeum MO w Wilnie i Tymczasową Galerię Sztuki MK iurlionis w Kownie (A Mackiewicza 27).

O wystawach w Wilnie i otwarcie MOraton ia.

O programie W Kownie i imprezy otwarcia tutaj.

Wystawa Antanas Ingeleviius: Krjas i miasto Inauguracja w czwartek w Wilnie, Dom Historii.

Organizatorzy wystawy są już przekonani, że tajemniczy Antanas Ingeleviius i przesłane dziś archiwum jego fotografii opowie historię fotografii litewskiej.

spuścizna tajemniczego Antanasa Ingeleviiusa (1892-1947) składa się z 837 negatywów szklanych i celuloidowych. Nie wiadomo jeszcze, w jakich okolicznościach w latach 1948-1950 weszli do repozytorium LNM. Vitalija Joyt, ikonograf muzealny, który badał negatywy A. Ingeleviius mówi, że zostały one błędnie opisane, tylko do tego stopnia, że ​​autor Ingeleviius nawet nie wymienił nazwiska fotografa.

Dowiedz się więcej o programie.

Uczniów z rodzicami lub dziadkami zapraszamy do muzeum Valdm rm przez tydzień do 24 kwietnia, a firma ubezpieczeniowa BTA wykupiła dla nich bilety.

Do akcji Muzeum dołączają Muzeum Narodowe Gubernatorów Wielkiego Księstwa Litewskiego w Wilnie oraz Litewskie Narodowe Muzeum Sztuki, które otwierają swoje muzea i galerie w Wilnie, Połądze i Kłajdzie.

Celem akcji jest zachęcenie rodzin z dziećmi w wieku szkolnym do spędzenia świąt wielkanocnych i zwiedzania muzeów.

Więcej informacji m.in.

W Wilnie, tuż za rogiem Placu Katedralnego, agencja artystyczna Mencape zainstalowała projekt audiowizualny When Stories Meet.

Do 1 maja W przestrzeni sprawnie działającej instalacji można zobaczyć prawdziwe historie innych kultur żyjących na Litwie, które nieustannie rotują w trzech obszarach. Jej bohaterowie przybyli na Litwę od Tadżykistanu po Ukrainę.

Autorami instalacji są Jonas Tertelis i Domina Pulokas.

W Sylwestra 23-24 kwietnia Chór Bazyliki Archikatedralnej Wileńskiej Schola Gregoriana Vilnensis zagra dwa koncerty w Birai i Wilnie, podczas których zostanie zaprezentowany nowy album chóru Gaude Maria Virgo. Pieśni w dawnej poręczy wileńskiej (2021).

Chór, prowadzony przez chorał gregoriański inovo, autorstwa Michao Saweckiego z Polski, wykona chorały gregoriańskie z XIV wieku. Wileńska poręcz Bernardyńska, obecnie przechowywana w Bibliotece im. Wrublewskiego Litewskiej Akademii Nauk.

Koncerty odbędą się 23 kwietnia. 19:00 Bir ok. godz. Na Bankiecie Saint-Jean-Baptiste, w programie Wiosny Barokowej w Birai oraz 24 kwietnia. 15:00 Wilno v. W Zatoce Franciszka z Asyżu (Bernardin).

W Państwowej Galerii Sztuki w Wilnie otwarto wystawę niemieckich fotografii Neramsa Knaia. Fotografia z NRD 19801989.

Jest kroniką życia podziemnego przedsięwzięcia artystycznego, modowego i wolnego ducha we Wschodnich Niemczech przed murem berlińskim i oferuje dekadę historii przez pryzmat kno. Jej celem jest pokazanie, w jaki sposób w autorytarnym państwie opartym na wyrzeczeniu się indywidualności, powściągliwości fizycznej, inwigilacji i ustalonych normach, fotografia stała się medium, za pomocą którego artyści mogli wyrażać niezwykłość swojego życia i ich węzły, jednocześnie odsłaniając potężne poczucie wewnętrznej wolności.

Wystawa, która potrwa do 19 czerwca, prezentuje ponad 180 prac fotografów.

Z okazji wystawy w Narodowej Galerii Sztuki Goethe-Institut w Wilnie zaprezentuje także wystawę Uesses i Werner Mahleri​​​​Taking Monaliza, którą można opisywać do 1 lipca.

Wystawa „Zmieniający się czas” jest otwarta w wileńskiej Galerii Centrum Grafiki Kair Dein.

Eksponuje ostatnie pięć lat, podsumowując rocznicę twórczej działalności Kriauinaits. Wystawa składa się z trzech części. Laboratorium to instalacja, która otwiera się na mały zakątek pracowni artysty, jego codzienność i jego gesty twórcze, uchwycone za pomocą sfilmowanych mediów. Drugie Anioły Czasu świadczą o tożsamości artysty, o trafności procesu twórczego, bliskiego rytuałowi i medytacji. W części trzeciej w Ogrodach Nadziei dominują trójwymiarowe, papierowe obiekty wykonane ręcznie przez autora.

W Połądze, w Muzeum Jonasa Lipasa, otwarta zostanie wystawa nazwisk fotografa Rimantasa Dichaviiusa, Stając się aniołami czasu.

Zawiera najwięcej portretów litewskich artystów, malarzy, grafików, rzeźbiarzy, monumentalistów, ekslibrisów i heraldyków. Jak podaje R. Dichaviius, wszystkie firmy tworzyły ze swoimi pracami dzieła wizualne Litwy.

Te portrety to kilka lat pracy: nie ma mowy, żebym je zrobiła. Sytuacja była inna. Nie ma już z nami niektórych bardzo szorstkich firm. I pomyślałem sobie, dlaczego nie zrobić wystawy w jego pamięci? W końcu ich praca jest bezcenna. Początkowy pomysł był taki, jak artysta w swoim otoczeniu, w pracowni, mówi autor wystawy.

Cykl portretów litewskich artystów fotografowanych przez R. Dichaviiusa składa się z ponad 400 fotografii.

Wystawa potrwa do 10 lipca.

W Nowym Arsenale Litewskiego Muzeum Narodowego (ul. Arsenalo 3, Wilno) można obejrzeć ekspozycję unikatowego litewskiego uzbrojenia, odzieży wojskowej i materiałów archiwalnych zgromadzonych przez Litwina Henryka Lazarusa Gaidisa.

Didiul Lithuanian Army Collection dla Muzeum LNM w 2020 roku Henry Lazarus Gaidis, Litwin z Iowa, przedstawiany jest jako osoba, która przez długi czas będzie pracowała jako agent FBI, a w wolnym czasie będzie miał litewską przeszłość. Nowy arsenał prezentuje część przekazanych mu zbiorów, które gromadzi od prawie pół wieku, nazywany jest jedną z największych kolekcji muzealnych, jakie kiedykolwiek podarowano Litwie.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.