V. Bitinas został wybrany Przewodniczącym Rady Dyrektorów Amber Grid – Respublika.lt

Na środowym posiedzeniu zarządu Amber Grid AB wybrano przewodniczącego zarządu, a Vytautas Bitinas został dyrektorem ds. strategii i rozwoju EPSO-G, poinformowała firma. Prowadzi szkolenia, zarządzanie i nadzór nad strategią grupy.


×

1 zdjęcie

V. Bitin został wybrany na Prezesa Zarządu Amber Grid. Zdjęcie: Elta

V. Bitinas dołączył do Grupy EPSO-G w 2021 r. Do tego czasu pracował przez 4 lata jako dyrektor ds. strategii i rozwoju w Lietuvos Paštas. Posiada również doświadczenie zawodowe w branży telekomunikacyjnej, informatycznej, bankowej, energetycznej i telekomunikacyjnej. W marcu br. został wybrany prezesem Litewskiego Narodowego Stowarzyszenia Energetycznego (NLEA).

„Głównym celem Amber Grid w tym okresie jest zapewnienie bezpiecznej i niezawodnej sieci przesyłowej gazu ziemnego, która daje Litwie niezależność energetyczną. Wkrótce będzie działać strategiczne połączenie gazociągu między Polską a Litwą (GIPL ), a bieżące projekt rozwoju połączenia Litwy i Łotwy, ELLI, jeszcze bardziej wzmocni integrację bałtyckiego rynku gazu i stabilność dostaw, kluczową w transformacji sektora energetycznego kraju, z silnym naciskiem na integrację zielonego wodoru z siecią rurociągów Chcę, aby pracownicy przez cały czas mieli okazję być dumni z firmy – mówi nowo wybrany Prezes Zarządu.

Zarząd Amber Grid składa się z 5 członków wybieranych na 4-letnią kadencję. Rada ds. tego mandatu objęła urząd w kwietniu 2020 r. W kwietniu tego roku Dainius Svetulevičius, dyrektor techniczny EPSO-G, odpowiedzialny za monitorowanie wdrażania strategii zarządzania aktywami technologicznymi i planów inwestycyjnych, oraz Karolis Švaikauskas, urzędnik i dołączył szef zespołu ds. konkurencyjności energetycznej Ministerstwa Energii.

Subskrypcja gazet online

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.