Ukraińskie władze przepraszają za nieotrzymanie punktów od komisji: Monika Liu bardzo się wstydzi

Namiętności po Eurowizji maleją. W mediach społecznościowych dyskutowano, że komisja ukraińska nie przyznała Litwie ocen Eurowizji. Polska została bez nich. Minister kultury Ukrainy Ołeksandr Tkachenko, który zareagował na tę sytuację, nazwał ją bardzo haniebną.

Rada Najwyższa Ukrainy nadała w niedzielę stanowisko ministra kultury i informacji O. Tkaczenki.

„Chciałbym zwrócić się do naszych najbliższych przyjaciół w Europie i wyrazić swoje osobiste stanowisko w sprawie oceny ukraińskiego jury dla Polski i Litwy.

Takie uznanie w żaden sposób nie odzwierciedla naszego prawdziwego stosunku do Was, naszych najbliższych przyjaciół w Europie. Tak, Brytyjczycy byli fajni i zaczęli na drugim miejscu. Ale 0 punktów dla Polaków i Litwinów to bardzo wstyd. Ukraińcy dali Ci 12! Wasze wsparcie dla Ukrainy jest nieocenione. Nasza wdzięczność i miłość do Ciebie pozostają takie same.

Nasza wdzięczność i miłość do Ciebie pozostają takie same.

I choć konkurencja to nie polityka, to nie jest polityka – to przyjaźń, wspólne wartości, pełne wsparcie we wszystkich dziedzinach. I mam nadzieję, że będzie to trwać jeszcze przez wiele lat.

Szanowni Państwo Polski i Litwy, jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni, nasze zwycięstwo jest wspólne: zarówno na „Eurowizji”, jak i po pokonaniu wroga” – czytamy na Facebooku ukraińskiej Rady.


Przypominamy, że 14 maja W finale Eurowizji komisja ukraińska nie przyznała punktów artystom litewskim i polskim. W tym czasie ukraińscy kibice przyznawali 12 punktów Polsce i 10 punktów Litwie.

Informacje o tym, jak komisja i widzowie głosowali na Monikę Liu, można znaleźć tutaj.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.