Ukraina mówi, że rosyjskie drony weszły w przestrzeń powietrzną NATO

Rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało w poniedziałek, że zamierza zaatakować fabryki wojskowe i obronne w miastach, w których Ukraina produkuje i naprawia broń.

Rosja obiecuje podjęcie takich działań po tym, jak oskarżyła Ukrainę o używanie jej amunicji kasetowej przeciwko ludności cywilnej w Doniecku, mimo że Ukraina zaprzecza informacjom i twierdzi, że pocisk był rosyjski.

„W odpowiedzi rosyjskie siły zbrojne podejmą natychmiastowe działania w celu zamknięcia firm w ukraińskim kompleksie przemysłowo-obronnym zajmujących się„ produkcją, naprawą i odbudową broni używanej przez „nacjonalistów” do popełniania zbrodni wojennych”, powiedział rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony. .

Ministerstwo wzywa pracowników tych firm i okolicznych mieszkańców do opuszczenia potencjalnie niebezpiecznych obszarów.

Kolejnym celem przyszłych sił agresji był napływ na Ukrainę zagranicznych ochotników, którzy zamierzają pomóc w walce z Rosją.

Według resortu niektóre państwa zachodnie zachęcają swoich obywateli do udziału w walce z wojskami rosyjskimi na szczeblu państwowym, więc dodatkowa odpowiedzialność za śmierć zagranicznych ochotników na Ukrainie spadnie na ich głowy państw.

Rosjanie powiedzieli, że znają wszystkie miejsca na Ukrainie, gdzie przebywają „zagraniczni najemnicy” i powiedzieli, że przeprowadzą ataki podobne do niedzielnego ataku na składowisko Jaworowa w obwodzie lwowskim.

„Najemnicy nie zostaną oszczędzeni gdziekolwiek na Ukrainie” – zagroziło rosyjskiemu Ministerstwu Obrony.

Scanpix/AP Photo/Ratownicy niosą ranną kobietę w ciąży.

Chociaż Rosja twierdzi, że od początku wojny atakowała tylko cele wojskowe, w rzeczywistości ukraińskie miasta są lekkomyślnie bombardowane, infrastruktura cywilna, szpitale, budynki mieszkalne i kościoły są niszczone.

Zwolnieni cywile są rutynowo zgłaszani, a korytarze humanitarne zakłócane, a ONZ informuje, że posiada wiarygodne informacje wskazujące, że amunicja kasetowa jest używana przeciwko celom cywilnym.

Kilka dni temu siły rosyjskie zbombardowały szpital i oddział położniczy w Mariupolu.

Rosja upubliczniła także rekrutację syryjskich najemników do wojny z Ukrainą.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.