U. von der Leyen ir J. Borrellis vyksta Kyjiv


Poczta : 2022-04-08 11:11

Przywódcy UE odwiedzają Kijów. Zdjęcie: Janis Laizans (Reuters/’Scanpix)
Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ogłosiła w piątek, że podróżuje z szefem ukraińskiej polityki kapitałowej Josepem Borrellem do stolicy Ukrainy, Kijowa.

Czekamy (do przybycia V) w Kijowie, na portalu społecznościowym Twitter para von der Leyen, aby podzielić się swoimi zdjęciami z panem Borrellem i premierem Słowacji Eduardem Hegerem.

Z kolei szef unijnej polityki zagranicznej w twierdzy dzieje się w Kijowie.

Pan von der Leyen ogłosił swoją podróż w piątek na początku tego tygodnia, mówiąc, że naród ukraiński nie zasługiwałby na solidarność.

Chcę zdecydowanie potwierdzić niezachwiane poparcie ukraińskiego biznesu i jego odwagę w walce o nasze wspólne wartości – powiedziała.

Pan von der Leyen i pan Borrell mają spotkać się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, a jego udział w spotkaniu wspierającym Ukrainę w Warszawie jest zaplanowany na wczoraj.

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola odwiedziła Ukrainę w zeszły piątek. Została pierwszą przewodniczącą instytucji unijnych, która odwiedziła Ukrainę po wybuchu wojny.

Premierzy ECU, Polski i Słowenii odwiedzą Kijów 15 marca. Była to pierwsza wizyta przywódców europejskich od rozpoczęcia inwazji rosyjskiej 24 lutego. W chwili wizyty siły rosyjskie nie opuściły jeszcze obwodu kijowskiego.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.