Tych pojazdów jest w Wilnie trzy razy więcej niż w pozostałej części kraju: kiedy zakocha się w nich prowincja?

Trzy czwarte wszystkich pojazdów elektrycznych na Litwie jest zarejestrowanych w Wilnie, gdzie jeździ prawie trzy razy więcej pojazdów elektrycznych niż w pozostałej części kraju. W tej chwili samochód elektryczny jeżdżący po ulicach prowincji jest nadal dość rzadkim widokiem. Eksperci twierdzą, że jednym z powodów, dla których mieszkańcy małych miasteczek nie kupują aut elektrycznych, jest brak edukacji.

Trzy czwarte wszystkich pojazdów elektrycznych na Litwie jest zarejestrowanych w Wilnie, gdzie jeździ prawie trzy razy więcej pojazdów elektrycznych niż w pozostałej części kraju. W tym czasie samochód elektryczny na ulicach województwa jest nadal dość rzadki. Eksperci twierdzą, że jednym z powodów, dla których mieszkańcy małych miasteczek nie kupują aut elektrycznych, jest brak edukacji.

Według państwowej Regitry w styczniu br. 1 D. W sumie zostały zarejestrowane na Litwie 5045 M1 i N1Pojazdy kategorii 1 napędzane wyłącznie energią elektryczną.

Tylko subskrybenci mogą przeczytać cały artykuł

Subskrybując wspierasz niezależnych autorów i dziennikarzy. Silne i wolne media to filar demokracji i wartość, którą trzeba pielęgnować.

Zapraszamy do przyłączenia się do społeczności subskrybentów Delfi.

Czy jesteś subskrybentem?

Zaloguj sie

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.