TV Raskevičius: Z. Jedinskis ma zezwolenie wydane przez SSD na pracę z informacjami poufnymi

Tomas Vytautas Raskevičius, przewodniczący sejmowej komisji praw człowieka, mówi, że Zbignev Jedinskis, były doradca członka Seimasu Česlava Olševskisa, otrzymał pozwolenie na pracę z informacjami niejawnymi. Według TV Raskevičius taka szansa jest wciąż aktualna dla Z. Jedinskisa, słynącego z prorosyjskich wystąpień.

„W zeszłym tygodniu poprosiłem Departament Bezpieczeństwa Państwowego o ocenę, czy praca w Sejmie Zbyszka Jedzińskiego, doradcy byłego posła na Sejm Česlava Olševskiego, nie zagraża interesom bezpieczeństwa i obrony narodowej. Chociaż nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi w historii pojawiają się nowe okoliczności.Okazuje się, że Jedziński, który twierdzi, że Polska powinna wystąpić z UE, a 18 listopada ma prawo pracować lub mieć dostęp do informacji niejawnych oznaczonych „Tajne”. Zezwolenie to było dla niego ważne do koniec mandatu Sejmu 2016-2020 Ale najciekawsze w tej historii jest to, że inspekcja SSD stwierdzająca, że ​​ta osoba może pracować z informacjami niejawnymi jest ważna do 4 marca 2023 roku. Innymi słowy, jeśli pan Jedziński objął dziś urząd , co wymagałoby upoważnienie do pracy z informacjami niejawnymi, upoważnienie to zostałoby mu udzielone bez dalszej weryfikacji. Po 2016 roku może spać z Putinem, ale nasz SSD nie jest tym zainteresowany” – napisał w środę TV Raskevičius na Facebooku.

Według niego, warto również zauważyć, że w 2016 r. Rada Sejmu zdecydowała, że ​​wszyscy posłowie z poprzednimi mandatami mogą wejść do Sejmu. „Chociaż Z. Jedziński nie pracuje już jako poseł na Sejm, nadal swobodnie wędruje po Sejmie. Rozumiem, że sygnatariusze, byli prezydenci Sejmu lub inni szefowie państw, ale wszyscy posłowie na Sejm wszystkich poprzednie mandaty, powinny mieć nieograniczone uprawnienia do składania wniosków do Sejmu? Czy mówisz poważnie? Wydaje się, że w Sejmie jest znaczna zaścianka, którą trzeba zlikwidować. Zastanowię się, jak można to zrobić skutecznie” – napisał TV Raskevicius.

ELTA przypomina, że ​​pod koniec marca Zedinsky zadeklarował na swoim koncie na Facebooku, że Polska powinna opuścić NATO i UE i zawrzeć sojusz z Rosją.

„Polska musi jak najszybciej opuścić NATO i UE i zawrzeć sojusz z Rosją. „Będzie to najsilniejszy związek krajów słowiańskich, oparty na wartościach chrześcijańskich i rodzinnych, z którego skorzystają obywatele polscy, a nie ktoś za oceanem”. „Jedinski powiedział na osobistym koncie na Facebooku.

Jednak po otrzymaniu publicznej krytyki Z. Jedinskis zdecydował się zawiesić członkostwo w Polsko-Litewskiej Kampanii Wyborczej – Związku Rodzin Chrześcijańskich. Poinformował o tym na Facebooku prezes AWPL-KŠS Waldemaras Tomaszevskis.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.