Turystów w Polsce przyciągają imponujące zamki, góry i ekstremalne rozrywki

„Podróżujący już zdali sobie sprawę, że Polska była w przeszłości niesłusznie niedoceniana. Od wielu lat celowo rozwijana jest infrastruktura turystyczna, tak aby praktycznie w każdym regionie Polacy mieli coś do zaoferowania turystom. turystom” – powiedział Algis Brazionis, szef touroperatora. Podróże Guliwera.

W każdym regionie Polacy mają coś do zaoferowania turystom.

Ekspert ds. podróży doradzał również odwiedzenie Polski w okresie wakacyjnym. Nasi sąsiedzi zwracają szczególną uwagę na przygotowania do świąt, a świąteczne girlandy, żarówki i inne ozdoby zwykle zachwycają przez cały styczeń.

Zdaniem A.Brazionisa nie będzie trudno znaleźć w Polsce ciekawe zajęcia, nawet z najbardziej wymyślnymi gustami. Kraj ma imponującą historyczną architekturę, piękną przyrodę, a nawet ma największą drewnianą kolejkę górską na świecie dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Warszawa

Warszawa to nowoczesna stolica z polskim dziedzictwem historycznym, imponującymi muzeami, centrami nauki oraz przytulnymi uliczkami i parkami starego miasta. Z popularnego pięciogwiazdkowego hotelu Intercontinental roztacza się panoramiczny widok na centrum miasta.

Stare Miasto w Warszawie powstało w XII-XIII w., a później zostało otoczone fortyfikacjami obronnymi, które przetrwały do ​​dziś. Stare miasto jest pełne historii. Na przykład na słynnym rynku z XIII wieku. gotuje całe życie miasta: od przemówień politycznych po wykonanie kary śmierci. Dziś turyści gromadzą się na rynku, a wiele restauracji, barów koktajlowych i sklepów z pamiątkami jest otwartych.

Turystów przyciąga także XIV wiek. wybudowano Pałac Królewski. W czasie II wojny światowej zamek rozebrano, a następnie odbudowano i utworzono muzeum. Swoją drogą miłośnicy muzeów w Warszawie na pewno znajdą coś dla siebie. Polskie Muzeum Historii Żydów Polin otrzymało nagrodę dla najlepszego muzeum w Europie trzy lata temu. Będziesz mógł nie tylko zobaczyć imponującą interaktywną wystawę Centrum Nauki Mikołaja Kopernika, ale także samodzielnie ją zbudować i wyprodukować. Miłośnicy muzyki klasycznej powinni odwiedzić nowoczesne Muzeum Fryderyka Chopina.

123RF.com nuotr./Varšuvos

Krokowa

Kraków to jedno z najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. I nie niepotrzebnie. To historyczna stolica Polski, słynąca z dobrze zachowanego średniowiecznego Starego Miasta, żydowskiej części miasta, a centralna część Krakowa jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Krakowskie Stare Miasto jest jednym z najokazalszych w Europie i jednym z nielicznych, które przetrwały II wojnę światową. Tutaj oczy wędrują od skomplikowanych budowli architektonicznych, kościołów, wąskich brukowanych uliczek. Jeśli chcesz usiąść i podziwiać widoki, możesz to zrobić w jednej z wielu kawiarni, restauracji lub barów na starym mieście.

Jedną z najważniejszych rzeczy do odwiedzenia w Krakowie jest Wawel, gdzie pochowany jest Jagiełło i inni polscy królowie. Od dawna jest rezydencją królów Polski i symbolem państwa. Obecnie jest tu otwarte jedno z głównych muzeów w kraju.

Po przyjeździe do Krakowa koniecznie trzeba odwiedzić Kopalnie Soli Velička, które znajdują się bardzo blisko miasta. Otwarte w średniowieczu kopalnie mają ponad 300 metrów głębokości, a nawet rozciągają się na dziewięciu piętrach. To całe podziemne miasto, które warto zobaczyć.

Zdjęcie z 123rf.com/Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Zdjęcie z 123rf.com/Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie

Bolesna historia

W Polsce można znaleźć budynki, które przywołują nie tylko chwalebną historię, ale także jeden z najboleśniejszych okresów w historii ludzkości – Holokaust.

W 2020 roku przypada 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz, jednego z największych nazistowskich obozów koncentracyjnych. To okazja do odwiedzenia muzeum Auschwitz-Birkenau, niemieckiego narodowosocjalistycznego obozu koncentracyjnego i zagłady, oraz upamiętnienia tych, którzy zginęli podczas Holokaustu. Uważa się, że w latach 1940-1945 w Auschwitz zginęło lub zostało zabitych łącznie 1,1 miliona ludzi.

W północnej Polsce znajdziesz Wolf Rage, dawny ufortyfikowany bunkier Hitlera, z którego dowodził niemieckimi siłami zbrojnymi podczas II wojny światowej. Na ówczesnym Wschodzie potajemnie zainstalowany bunkier składał się z budynków mieszkalnych, gospodarczych i administracyjnych, a także z samych schronów. Doprowadzono tu nawet linię kolejową, a w pobliżu utworzono dwa lotniska.

Zdjęcie Słotwiny Arena / Szlak Koron Drzew w Polsce

Zdjęcie Słotwiny Arena / Szlak Koron Drzew w Polsce

Zamki Orle Gniazdo

Na południowym zachodzie kraju rozciąga się imponujący system średniowiecznych zamków zbudowanych w XIV wieku. Celem 25 zamków jest obrona Krakowa, ówczesnej stolicy. Większość zamków, między Częstochową a Krakowem, łączy szlak turystyczny o długości około 163 km. Dlaczego orle gniazda? Większość zamków została zbudowana na klifach i jaskiniach, co utrudnia dostęp.

Stacje narciarskie

Polska słynie również z dobrze rozwiniętej infrastruktury stoków narciarskich. Ośrodek narciarski Shelment znajduje się tuż przy granicy z Litwą, tylko 2,5 godziny jazdy samochodem. samochodem z Wilna. Narciarzy podnoszą na wysokość 190-250 m 8 wyciągów. To miejsce idealne dla początkujących: wzgórza nie są wysokie, aw centrum znajduje się szkółka narciarska.

Polska słynie również z dobrze rozwiniętej infrastruktury stoków narciarskich.

Zakopane czyli Polskie Tatry to jeden z najpopularniejszych i najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce. Trasy przy granicy ze Słowacją spodobają się zarówno początkującym, jak i profesjonalistom. Najwyższy szczyt ma tu prawie 2 km. Nawiasem mówiąc, Zakopane to nie tylko popularność wśród narciarzy, górskie wędrówki w czasie upałów. Jedną z największych atrakcji dla turystów pieszych jest Morskie Oko w Dolinie Pięciu Jezior.

Tymczasem Krynica, miasto przy granicy ze Słowacją, słynie nie tylko jako ośrodek narciarski, ale także uzdrowisko, przypominające nieco Mierzeję Kurońską. Trasy narciarskie ciągną się tu na 10 km, jest 8 wyciągów, które mogą wznieść się na wysokość 1114 m.

foto zieleniec.pl / Ośrodek narciarski Zieleniec w Polsce

foto zieleniec.pl / Ośrodek narciarski Zieleniec w Polsce

Park rozrywki

Nie musisz podróżować do Francji, Hiszpanii czy Niemiec, aby jeździć kolejką górską i nabrać adrenaliny. Pięć lat temu, 50 km od Krakowa, otworzył swoje podwoje Energylandia, największy w kraju park rozrywki. Park podzielony jest na trzy strefy – najmniejszą, rodzinną i ekstremalną, więc każdy znajdzie tutaj zajęcia. Również tego lata otwarta jest tu najwyższa drewniana kolejka górska na świecie.

Augustawa

Litwini jeżdżą do Augustawy nie tylko na zakupy, ale także na spacer po tym małym miasteczku, które nieco przypomina Druskienniki, czy na przeprawę przez słynny Kanał Augustowski. Kanał wykopany w 1823 r. był ważnym szlakiem wodnym łączącym Bałtyk z wieloma polskimi rzekami. W tej chwili jest to rozrywka dla turystów.

Fot. Violeta Grigaliūnaitė / 15min.lt / Żeglowanie po Augustowie

Fot. Violeta Grigaliūnaitė / 15min.lt / Żeglowanie po Augustowie

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.