Tancerze litewscy – 11 kompletów medali w światowych i europejskich zawodach rankingowych w Rumunii, Polsce, Ukrainie i Litwie

W konkursie „Autumn Cup 2021” na honorowe podium grupy młodych tancerzy latynoamerykańskich stanęły dwie pary z Litwy. FOTO: LSSF

Ostatnie dni były bardzo udane dla młodych tancerzy litewskich: młodych (16-18 lat) i młodych II (14-15 lat). Sportowcy naszego kraju wracają do domu z nagrodami. Trofea pochodzą z co najmniej trzech krajów – Rumunii, Polski i Ukrainy. Światowy konkurs rankingowy odbył się również na Litwie.

Po długim okresie bez zawodów tanecznych weekend był szczególnie bogaty w turnieje rywalizujące o rankingi Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF) i Europejskiego Stowarzyszenia Tańca Sportowego (DSE).

Większość litewskich tancerzy wzięła udział w tradycyjnym turnieju „Autumn Cup 2021” odbywającym się w naszym kraju – Kownie. Oprócz rankingu litewskiego, organizatorzy tego konkursu, Liudmila i Vytautas Bankauskas, zrealizowali pomysł zorganizowania konkursu światowego rankingu dla młodzieży i młodzieży do 21 roku życia.

Tancerze Litewskiej Grupy Młodzieżowej Tańca Latynoamerykańskiego osiągnęli najlepsze wyniki w konkursie Autumn Cup 2021. Złoto powędrowało do Rokasa Kraucevičiusa i Ilze Kaminskaitė z wileńskiego klubu „Judesys”, a pieniądze trafiły do ​​Mykolas Rimkusa i Enriki Jankūnaitė z Garždai „Rolina”.

Kristijonas Jankūnas i Valerija Glušenkova z wileńskiej „Spindulis” zdobyli srebro w młodzieżowej grupie programu tańca standardowego, a tym razem złoto powędrowało do gości z Polski Kamila Taracha i Michaliny Bučinskas.

Domas Jakubauskas i Gabija Damašiūtė z Kowna Danza M Club, którzy zdobyli srebro w grupie tańca standardowego oraz Rytis Dzemyda i Jogailė Jasevičiūtė, reprezentujący Kowno Sūkuris i Gargždai, osiągnęli najlepsze wyniki w kategorii młodzieży do 21 lat wśród litewskich sportowców w Kowno. , który zdobył brąz w grupie tańca latynoamerykańskiego.

W mieście Timisoara w Rumunii odbyły się również światowej klasy zawody dla młodych sportowców. Aurimas Meška i Ainė Rutkauskaitė z Kowieńskiego Studia Tańca Edita Daniūtė i Kowno Sūkuris udekorowały tutaj srebrne medale programu tańca standardowego, a tancerki z Kowieńskiego Sūkuris Justas Gedgaudas i Viktorija Petrenko również zdobyli tu brąz.

W polskim Pruszczu młodzi i młodzi walczyli o punkty II Rankingu Światowego. Medale dostarczane są do Kłajpedy, Wilna i Kowna.

Cypr Kūra i Elzė Gintvilė Valiūnaitė z Žingsnis i Wilno Ratutas z Kłajpedy zdobyli srebro w programach tańca standardowego i latynoamerykańskiego. Arnas Endriulaitis i Austėja Vaičekauskaitė z Kowna „Kaspinas” udekorowali już brąz w kategorii tańca standardowego grupy wiekowej młodzieży.

Turniej rankingu europejskiego odbył się we Lwowie na Ukrainie. Maxim Sidelskis i Gabrielė Grušaitė, tancerze z Akademii Tańca Sportowego MJ w Wilnie, zdobyli tam brąz w kategorii tańca standardowego II grupy wiekowej.

W przyszły weekend WDSF organizuje jeszcze kilka konkursów światowej klasy w Czechach, Niemczech, Holandii, Macedonii i Portugalii, więc oczekuje się, że również litewscy sportowcy będą zdobywać tam nagrody.

Informacje LSSF

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.