Talenty: Po konkursie chórów występują zespoły autorskie

22. Międzynarodowy Konkurs Chóralny Kompozytora Stasysa Šimkusa trwał w sobotę w Sali Koncertowej w Kłajpedzie i potrwa do niedzieli.

W konkursie bierze udział ponad 28 drużyn z Litwy, Łotwy, Estonii, Polski, Ukrainy, USA, Ghany i Angoli.

W sobotę, zgodnie z zaplanowanym programem, odbył się konkurs chórów dziecięcych, konkurs chórów szkolnych, konkurs chórów równorzędnych oraz wystąpiły zespoły wokalne i chóry ludowe.

Występ każdej grupy trwał 15 minut. Komisja zarezerwowała 2 dodatkowe minuty na wypadek opóźnienia. Po dwóch minutach, gdy rozbrzmiewa dzwonek, występ chóru natychmiast się zatrzymuje.

W skład komisji konkursowej chórów weszli Jürgen Budday, przewodniczący jury z Niemiec, Valter Soosalu z Estonii, prof. Tomasz Ambrozaitis, prof. Artūras Dambrauskas, prof. Vytautas Miškinis i dr. Greta Gyraite.

18:00 zapraszamy wszystkich do wysłuchania koncertu w Kuliai, ao 19:00. koncerty odbędą się w Kłajpedzie, Nidzie, Połądze, Plungė.

W niedzielę w sali koncertowej w Kłajpedzie rozpocznie się seminarium dla dyrygentów i gości. Odbędzie się spotkanie dyrektorów chóru i członków jury oraz dyskusja „Aktualne wyzwania naszego życia chóralnego”.

12:00 o godzinie 15:00 odbędzie się zawody Grand Prix de l’Ambre. – koncert chórów i uczestników programu „Przyjaciele dla Przyjaciół” oraz 16:00 – wręczenie nagród zwycięzcom konkursu, wręczenie nagród specjalnych, ogłoszenie i wręczenie wyników konkursu Wielkiej i Małej Nagrody Bursztynowej.

Po ceremonii wręczenia nagród odbędzie się koncert zwycięzców.

W niedzielę o godz. 11.00 w kościele Królowej Pokoju w Kłajpedzie zapanuje świąteczna atmosfera, gdzie również odbędzie się koncert.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny dla mieszkańców Kłajpedy i gości miasta.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.