Tajemnicza historia utopionego polskiego onkologa w krajach bałtyckich: ciało odnaleziono w zeszłym roku

W lutym jedno z największych mediów w Polsce poinformowało, że poszukiwany od października znany lekarz Michał Kąkolas został znaleziony martwy na wybrzeżu w pobliżu Kłajpedy.

Poinformowano, że badanie potwierdziło, że ciało było poszukiwanym narkotykiem. Jednak stwierdzenie, że zwłoki znaleziono w lutym, wprowadzało w błąd. Chociaż w tym czasie nad morzem szalała jedna burza po drugiej, policjanci stwierdzili, że nie było takiego incydentu.

Okazuje się teraz, że ciało lekarza odnaleziono w listopadzie ubiegłego roku. 22 grudnia w podsumowaniu wydarzeń przedstawionym przez Komendę Główną Policji Okręgowej w Kłajpedzie znajdują się informacje o zwłokach niezidentyfikowanego mężczyzny w wieku ponad 40-50 lat, znalezionych na wybrzeżu Mierzei Kurońskiej. Ciało było już w stanie rozkładu.

trojmiasto.pl/Prąd bałtycki przebył prawie 200 km

Po śledztwie ustalono, że zwłoki były lekiem, którego szukał i zostały wywiezione na morze około 200 km od miejsca zaginięcia. Wątpliwości rozwiał przeprowadzony test DNA. Portal trojmiasto.pl informuje, że po śledztwie odrzucił hipotezę, że śmierć mężczyzny mogła mieć charakter gwałtowny.

Portal informacyjny Wyborcza.pl 11 lutego poinformował, że litewscy funkcjonariusze otrzymali ciało 8 lutego od gdańskiej policji. Jednak teraz jest jasne, że ciało zostało znalezione w listopadzie ubiegłego roku, ale proces identyfikacji zajął trochę czasu.

46-letni lekarz z Sopotu poszukiwany jest od 16 października. Ostatnim miejscem, w którym mógł być mężczyzna, była plaża pod Gdańskiem. Informacje o lekarzu wraz z jego profilem DNA zostały przekazane do krajów Interpolu.

Reporterzy ujawnili, że w dniu zniknięcia lekarz mógł być nietrzeźwy podczas spaceru po plaży po imprezie. Liczne siły szukały lekarza, a nurkowie odwiedzali plażę.

M.Kąkolas pracował w Gdańskim Centrum Onkologii, należał do Polskiego Towarzystwa Onkologów, Polskiego Towarzystwa Onkologów i Polskiego Towarzystwa Chirurgów.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.